رفتن به محتوای اصلی
فرودگاه آزادی

فرودگاه آزادی

فرودگاه آزادی

1

فرودگاه آزادی در کیلومتر 90 اتوبان کرج، قزوین به عنوان نخستین فرودگاه بخش خصوصی در ایران شناخته می‎شود. این فرودگاه كه در بخش‌های تحقیقاتی، صنعتی، آموزشی و تفریحی فعالیت دارد، امکان استفاده عموم علاقمندان از هواپیمای شخصی را فراهم آورده است.

فرودگاه آزادی با ارائه خدمات هوایی به سازمان‎ها و موسسات، درصدد است تا با تربیت نیروی انسانی متخصص جهت پشتیبانی محصولات تولیدی و آموزش خلبانی با هواپیماهای سبك و فوق سبك، لذت پرواز را به تمام علاقه‌مندان ارائه دهد.

ایجاد مركز تعمیر و نگهداری و همچنین خرید و فروش هواپیمای سبك و فوق سبك و همچنین خدمات پس از فروش محصولات از جمله دیگر فعالیت‌های این مرکز است. فرودگاه آزادی هم‌چنین میزبان برگزاری جشنواره‌ها و نمایش‌های مختلف هوایی نیز بوده است.

اما فرودگاه آزادی بیش از هر چیز مقصد علاقه‌مندان به یادگیری خلبانی است. آموزش خلبانی UL در این فرودگاه شامل 60 ساعت كلاس تئوری و حداقل 50 ساعت پرواز با هواپیما است. ناگفته نماند که برای شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی خلبانی در فرودگاه آزادی، گواهینامه بین المللی از طرف سازمان هواپیمایی كشوری صادر خواهد شد.

با شروع دوره‌های آموزشی خلبانی، 3حدود ماه طول خواهد کشید تا شخص آماده پرواز با هواپیماهای فوق سبک شود. جالب است بدانید مباحث تئوری که در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود از هواشناسی و آیرودینامیك تا قوانین و مقررات و شناخت موتور را شامل می‌شود.

جالب اینجاست که پس از سپری کردن 10 ساعت از دوره، اولین پرواز مستقل را می‌توان تجربه کرد. پس از آن مربی مانورهای پیشرفته را هم آموزش خواهد داد و چندین پرواز با عنوان «ناوبری» به شهرهای مختلف، برای تکمیل دوره‌ها انجام خواهد شد.

اما این تنها خدمات فرودگاه آزادی نیست. خرید و فروش و مونتاژ هواپیمای فوق سبك نیز از جمله خدمات این مرکز است که با در اختیار داشتن امكانات متنوع قطب اول هواپیمای فوق سبك ایران و مركز خرید و فروش این نوع هواپیما و تعمیرات و سرویس آن توسط كادر فنی ماهر و مجرب هواپیما فرودگاه انجام می‌پذیرد .

آن‌چه در مجموعه فرودگاهی آزادی خواهید دید شامل باند پرواز و برج مراقبت است که در کنار محوطه پاركینگ هواپیما            قرار گرفته است. كارگاه‎های ساخت و مونتاژ، آشیانه تولید، آشیانه نگهداری هواپیما، ایستگاه مجهز هواشناسی و سایت ایمنی زمینی نیز از جمله بخش‌های دیگر فرودگاه هستند. همه این‌ها از ترمینال و جایگاه مخصوص بازدیدكنندگان قابل مشاهده هستند.  


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.