رفتن به محتوای اصلی
شیطان کوه

شیطان کوه

لاهیجان

شیطان کوه

28
آسمان صاف

آسمان صاف

25°c

51%

06:09

19:09

شیطان‎کوه، ارتفاعات سرسبز و جنگلی شرق لاهیجان است که با ارتفاعی در حدود 60 متر، در امتداد رشته کوه البرز قرار دارد. گفته می‎شود نام این کوه در گذشته «شاه‎ نشین کوه» بوده و کاربری تفرجگاهی داشته است.

برای رسیدن به بالای شیطان کوه، 750 پله در دامنه ساخته شده است که گردشگران را به سمت بام سبز لاهیجان پیش می‎برد. برای کسانی که امکان بالا رفتن از پله‎ها را ندارند هم مسیری برای بالا رفتن خودروهای سواری در نظر گرفته شده است.

بام سبز لاهیجان، بالاترین قسمت شیطان ‎کوه است که به بازدیدکنندگان امکان دید وسیع شهر لاهیجان را می‎دهد. علاوه بر استخر مشهور لاهیجان، مقبره کاشف‎السلطنه هم از آن ارتفاع به خوبی دیده می‎شود.

ناگفته نماند که شیطان کوه یک تله کابین هم دارد که گردشگران را تا فراز شیطان کوه می‎برد. این تله کابین، مسافران را از ایستگاه اول یعنی بام سبز به ایستگاه دوم معروف به «تاج خروس» می رساند و طول مسیر آن 1500 متر است. از جذابیت‎های این مسیر تله کابین، تماشای مزارع انبوه چای لاهیجان از زاویههای مختلف است.

در حوالی استخر لاهیجان و بر دامن شیطان کوه، آبشاری جریان دارد که از بدنه كوه به طرف پایین سرازیر شده است و حدود 24 متر ارتفاع دارد. آب این آبشار با پمپاژ آب از استخر بزرگ لاهیجان تأمین می‎شود.

شیطان کوه و بام سبز لاهیجان به تمامی امکانات رفاهی از جمله شهربازی، فروشگاه و پارکینگ مجهز است. همچنین وجود دیگر جاذبه‎های گردشگری در دور و اطراف، بر جذابیت شیطان کوه و شهر لاهیجان افزوده است.

ورودی جاذبه طبیعی شیطان کوه لاهیجان، در نزدیکی میدان کاشف و در خیابان طلای سبز واقع شده است.

سایر مطالب
  • موزه‌ تاریخ چای ایران
    موزه‌ تاریخ چای ایران
  • استخر لاهیجان
    استخر لاهیجان

افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.