اهواز

از جلگه خوزستان، بر فراز زاگرس
از اهواز به یاسوج

روز 1
روز 2
روز 3
روز 4
روز 5

روز اول

این مسیر سفر از شهر اهواز آغاز می‎شود. شهری که بدون قدم‌زدن در حاشیه رودخانه‎اش، کارون، و تماشای پل‎هایش نباید آن را ترک کرد. پیشنهاد می‎کنیم وقتی تمام دیدنی‎های اهواز را از نزدیک دیدید، این شهر جلگه‎ای را به مقصد زاگرس و شهر یاسوج ترک کنید.

شب را در «باغملک» سپری کنید.

با

 

روز دوم

از اهواز تا این شهر مسیری کم‎تر از 150 کیلومتر پیش رو دارید تا به باغملک برسید. قلعه تل، روستای گردشگری مال آقا، رباط حضرت سلیمان، کوشک ارغوانی، قلعه کوشک دالخونی، آبشارهای تنگ کرد و امام زاده عبدالله از جمله جاذبه‎هایی هستند که در باغملک انتظار گردشگران را می‎کشند. بهتر است شب را در این شهر اقامت کنید و با طلوع خورشید باغملک را به مقصد دهدشت ترک کنید.

دهدشت مرکز شهرستان «کهکیلویه» است. این شهر در دوره ساسانیان توسط پسر اردشیر اول ساخته شد و در آن دوران به نام «بلاد شاپور» هم شهرت داشت. از جمله آثار تاریخی این شهرستان می‎توان به شهر قدیم دهدشت و حمام تاریخی کهیار اشاره کرد.

 

 

روز سوم

با شروع روز سوم، دهدشت را به سمت گچساران ترک کنید. این شهر که به واسطه وجود چاه‎های نفتی و منابع گاز شهرت دارد، آثار تاریخی فراوانی را نیز در خود جای داده است. از جمله این آثار می‎توان به غار شاه بهرام از به دوره اشکانی و قلعه دژسلیمان بازمانده از دوره اسماعیلیان نام برد. همچنین بقایای تپه تل دهو مربوط به هزاره سوم یا چهارم پیش از میلاد نیز بر پیشینه تاریخی گچساران صحه می‎‌گذارد. برای این‎که بتوانید گشتی در میان این آثار بزنید باید شب را در گچساران سپری کنید.  

 

روز چهارم

می‎توانید صبح روز چهارم رهسپار «باشت» شوید. باشت برخلاف گچساران، که آثار تاریخی زیادی داشت، پدیده‎های طبیعی چشم‎نوازی دارد. از جمله آنها می‎توان به رود رونه، منطقه شلالدون و آبشار خامی اشاره کرد. اما آثار تاریخی مثل «دوگور دوپا» نیز از جمله آثار تاریخی و فرهنگی این منطقه به شمار می‎روند.

حالا دیگر به انتهای سفر نزدیک می‎شوید.

 

روز پنجم

با یک شب استراحت در باشت، می‎توانید خود را برای رسیدن به مقصد سفر، شهر یاسوج، مرکز استان کهکیلویه و بویراحمد، در کنار قله دنا آماده کنید. شهری که با مجسمه آریوبرزن به گردشگران خوش‎آمد می‎گوید و جاذبه‎هایی طبیعی از جمله آبشار یاسوج، پارک ساحلی رود بشار، تنگ مهریان، تنگ کبوتری، پیست اسکی کاکان و همچنین آبشار تنگ تامرادی در آن برای طبیعت دوستان پرآوازه هستند.

 

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.