رفتن به محتوای اصلی

نمین

کشور
ایران
استان
استان اردبیل
موقعیت زمانی
IRDT

نمین

0
کمی ابری

کمی ابری

12°c

87%

06:05

20:05

شهرستان نمین در شرق استان اردبیل با فاصله 27 کیلومتری کنار جاده اردبیل به تهران در منطقه مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
پیشینه تاریخی-فرهنگی :
به دلیل نزدیکی به شهرستان آستارا و تاثیرپذیری از آب و هوای مرطوب و نمناک خزری استان گیلان و از آنجا که این شهر در قدیم پوشیده از جنگل بوده و همچنین فاصله کم آن با دریای خزر و برخورداری از آب و هوای نمناک به همین خاطر نمین(رطوبت دار)ذکر شده است گذشته از شواهد به دست آمده از آثار باستانی مانند مساکن اولیه انسان ها، قلعه ها، غارها و سازه عظیم سنگی به نام دلمن ها در یک کیلومتری نمین دلالت بر پیشینه تاریخی کهن منطقه دارد.
عمارت صارم السلطنه بعد از عملیات احیاء و بازسازی به صورت مکان فرهنگی (موزه مردم شناسی نمین)مورد بهره برداری قرارگرفته است. پیکره سنگی و طبیعی انسان نما به نام بابا داوود در عنبران
جاذبه های طبیعی و مراکز تفریحی:
منطقه گردشگری فندقلو در فاصله 30 کیلومتری اردبیل و 10 کیلومتری نمین، مجموعه گردشگری و تفریحی فندقلو و تله کابین حیران، محل پرورش مارال در جنگل فندقلو، منطقه کوهستانی و جنگلی اطراف جاده حیران در 35 کیلومتری شهر نمین، پیست چمنی فندقلو، جنگل شغالا دره از جمله مهمترین جاذبه های طبیعی و مراکز تفریحی این شهرستان محسوب می شوند. 
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.