رفتن به محتوای اصلی

بانه

کشور
ایران
استان
استان کردستان
موقعیت زمانی
IRDT

بانه

0
ابرهای پارچه پارچه شده

ابرهای پارچه پارچه شده

27°c

29%

06:08

20:08

شهر بانه در شمال غربي استان و همجوار با مرز عرقا و در فاصله 262 كيلومتري شهر سنندج قرار دارد. ريشه كلمه بانه از كلمه كردي بان‌به معناي بلند و ارتفاع مي‌باشد. بانه يكي از شهرهاي زيباي استان است كه كوه آربابا به همراه جنگل‌هاي اطراف، زيبائي خاصي به شهر بخشيده است. امروز وجود پاساژ و مراكز خريد جديد كالا و اجناس خارجي به علت همجواري با مرز، اين شهر را تبديل به يكي از شهرهاي پر مسافر نموده است به طوري كه بيشتر مسافران با انگيزه خريد كالا و ديدن مناظر كوهستاني اطراف به اين شهر مسافرت مي‌نمايند. با توجه به مهمان‌نواي مردم كردستان، مردم بانه بيش از همه داراي اين خصوصيت خوب مي‌باشند.
مهمترين جاذبه‌هاي گردشگري شهرستان بانه عبارتند از: 
1- پارك دوكانن و پيرمراد در دامنه كوه آربابا
2- مراكز خريد شهري
3- درياچه سد بانه: پس از پشت سر گذاشتن تونل گردنه خان منظره زيباي آن نمايان است. با توجه به اينكه مدت زيادي از بهره‌برداري سد نمي‌گذرد هنوز امكانات سياحتي و تفريحي در كنار آن ايجاد نشده است ولي در آينده با فراهم ساختن امكانات مي‌تواند از نقاط مهم در جذب گردشگر باشد.
4- غار شوي: اين غار در 12 كيلومتري بانه در نزديكي روستائي به همين نام قرار دارد. هنوز كارهاي تسهيلي در جهت بازديد از غار براي عموم انجام نشده است و جهت بازديد از غار بايد از وسايل و تجهيزات استفاده كرد.
5- تفريحگاه سورين: اين تفريحگاه در 10 كيلومتري جنوب شرقي شهر بانه قرار دارد و پوشش جنگلي و چشم‌انداز طبيعي آن در فصل بهار و حتي تابستان نيز بسيار مورد توجه قرار مي‌گيرد.
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.