رفتن به محتوای اصلی
بهشت گمشده ( تنگ بستانک)

بهشت گمشده ( تنگ بستانک)

بهشت گمشده ( تنگ بستانک)

26
آسمان صاف

آسمان صاف

5°c

57%

06:10

17:10

منطقه کوهستانی و حفاظت‌ شده تنگ بستانک که در حوزه آبخیز سَد درودزن واقع شده است عمدتاً پوشش جنگلی دارد. دره سرسبز و زیبای تنگ بستانک بخشی از حوزه زاگرس میانی بوده و در امتداد شرقی کوه دنا واقع شده است و به جهت داشتن طبیعت زیبا و چشم نواز به بهشت گمشده در استان فارس معروف گردیده است. تنگ بستانك که منطقه ييلاقی بخش های كامفيروز و بيضاء نیز محسوب می‌شود درگذشته بيشتر شهرت محلی داشته است.

شرایط مطلوب آب و هوایی، آبشارهای کم ارتفاع طبیعی و آب فراوانی که از چشمه ها و از دره سرازیر می شود، بسترِ سنگیِ کفِ دره که رویشگاه گونه های گیاهی متنوع است و همچنین گونه های جانوری خاص منطقه موجب شده که تنگ بستانک از اهمیت بالایی از نظر گردشگری برخوردار باشد.

موقعیت جغرافیائی این مجموعه طبیعی و قرارگیری در محور شمال و شمال غرب استان و امکان ارتباط جاده‌ای که با آثار تاریخی تخت‌ جمشید، نقش رستم و پاسارگارد از یک طرف و چشم‌اندازهای طبیعی آبشارمارگون و تنگ براق که از طرف دیگر به چشم می‌خورد، همچنین امكانات رفاهی موجود در بهشت گمشده از امتیازات ویژه آن است. روستایی به نام دَشتَک نیز از دیگر نقاط گردشگری این منطقه به شمار می رود.


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.