رامسر

رامسر

 • کشور
  ایران
 • استان
  مازندران
 • جمعیت
  68,323
 • مساحت
  729 km²
 • زمان محلی
  IRDT

رامسر

رامسَر، ملقب به عروس شهرهای ایران، در مسیر چالوس – رشت، در غرب استان مازندران و در ارتفاع بیست متر پایین تر از سطح دریای آزاد واقع شده است.این شهر در دامنهجنگلی و ساحل دریای خزر و منطقه ای سرسبز قرار دارد. رامسر از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته‌کوه البرز، از شرق به شهرستان تنکابن و از غرب به استان گیلان ( شهرستان رودسر) محدود می شود. آب‌وهوای رامسر در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان معتدل است. 
شهرستان رامسر دارای یک بخش «مرکزی»، دو شهر «رامسر» و «کتالم» و چهار دهستان «چهل شهید»، «سخت سر»، «جنت رودبار» و «اشکور» است.
رامسر از شهرهای پر باران و قدیمی استان مازندران است که در گذشته سخت سر نام داشت. این شهر با جاذبه‌های منحصربه‌فرد طبیعی، تاریخی و تفریحی شهری مجهز و کاملا ًتوریستی به‌شمار می رود. وجود کم‌ترین فاصله بین کوه و دریا در سرتاسر کرانه دریای خزر (از مهم ترین جاذبه های این شهر)، بوستان‌های جنگلی، آب‌های گرم معدنی، آبشارها، غارها، چشمه‌ها، دریاچه، یادمان‌های تاریخی، فرهنگ بومی غنی، صنایع دستی متنوع (حصیربافی، سبدبافی سفال، ظروف و مجسمه‌های‌چوبی، تافته‌بافی، گلیم، جاجیم بافی، دست‌بافت ها و غیره)، فرودگاه، مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی این شهر را به قطبی مهم در صنعت گردشگری در سطح کشور و جهان تبدیل کرده است. از جمله مناطق دیدنی این شهرستان هتل قدیم رامسر، بوستان جنگلی صفارود، دهستان جواهرده، قلعهماردکوه و کاخ موزه (موزهتماشاگه‌ خزر) است. علاوه بر مشاغل صنعت گردشگری، کشاورزی و کشت محصولاتی نظیر برنج، مرکبات و چای از مشاغل پر رونق این منطقه به شمار می رود.
مردم بومی رامسر به زبان گیلکی صحبت می‌کنند و اغلب مسلمان و شیعه مذهب هستند. افرادی با مذاهب زرتشتی، مسیحی وغیره  نیز در این منطقه سکونت دارند. 

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.