خرمشهر

کشور
ایران
استان
استان خوزستان
موقعیت زمانی
IRDT

خرمشهر

0
Few Clouds

خرمشهر یکی از شهرهای جنوبی ایران و از شهرهای استان خوزستان است، این شهر به دلیل قرار گرفتن در محل تلاقی کارون و الوند دارای اهمیت است.

این شهر از شمال با شهرستان اهواز، از شرق با شهرستان شادگان، از جنوب‌شرق به شهرستان آبادان، از جنوب تا جنوب‌غرب به خلیج فارس و از غرب با کشور عراق همسایه است، مردم این خرمشهر عموما به زبان عربی و فارسی با لهجه خوزستانی یا آبادانی حرف می زنند.

اسکلهٔ قایقرانی واقع بر روی رود کارون، قصر فیلیه، تالاب ناصری، جزیره مینو و حسینیه دار الزهراء از جمله جاذبه های گردشگری خرمشهر محسوب می شود.

حصیر بافی و عبابافی از صنایع دستی خرمشهر است که بسیار رواج دارد و می تواند سوغات مناسبی برای گردشگران باشد.

خرمشهر علاوه بر موزه ها و آثار تاریخی، شواهد و آثار بسیاری از 8 سال دفاع مقدس در خود جای داده است، امروز این آثار به جاذبه ایی برای گردشگران تبدیل شده است.

بازار صفای خرمشهر، کنزالمال، بازار سیف، مجتمع برلیان، بازار بزرگ امام رضا و بازار طلای خرمشهر هم از دیگر مراکزی هستند که گردشگران از آنها بازدید می کنند.

خرمشهر به دلیل آب و هوای گرم به شهر بدون زمستان شهرت دارد هرچند وجود کارون و اروندرود اندکی هوای این شهر را مرطوب نگه می دارد، با توجه به ایت شرایط آب و هوایی بهترین زمان سفر به خرمشهر پاییز و زمستان است.

 

 

جاذبه گردشگری


افزودن دیدگاه جدید