سرداشی

سرداشی

سرداشی

استان همدان در غرب کشور به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران با فرهنگ غنی و آداب غذایی منحصر به خود از تنوع غذایی زیادی برخوردار است. کباب سرداشی همدان یکی از غذاهای سنتی خاص این استان است که طرفداران بسیاری نه تنها در همدان بلکه در سراسر ایران دارد. این کباب لذیذ و اشتها آور با عطر و طعمی خوش از معروف ترین و محبوب ترین کباب ‌هایی است که بخشی از فرهنگ و سبک و سیاق زندگی مردم این منطقه را نشان می ‌دهد.

این غذای محلی بیشتر در مهمانی ها سرو می شود. کباب سرداشی ترکیبی از موادی نظیر گوشت گوسفند، پیاز، سیب‌زمینی، فلفل سبز، گوجه ‌فرنگی و انواع ادویه است. در گذشته، پس از ترکیب این مواد با یکدیگر، به دلیل عدم وجود وسایلی نظیر فِر، آن ‌را به نانوایی سنگکی برده تا به اصطلاح سرداش بگذارند و با حرارت تنور طبخ شود. از این‌ رو، این غذا به سرداشی یعنی طبخ شده روی سنگ معروف شده است. پس از آماده شدن این کباب خوش طعم آن را با نان یا پلو و مخلفاتی نظیر پیاز، لیمو، سبزی خوردن و دوغ سرو می کنند.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.