ییلاق اولسبلانگاه

ییلاق اولسبلانگاه

ییلاق اولسبلانگاه

1

تجربه‌ی دیدن اقیانوسی از ابر در زیر پا، آن هم در منطقه‌ای با طبیعتی سرسبز و در میان کوه و جنگل، جزء آن دسته از صحنه‌هایی است که تا سال‌ها در خاطر انسان باقی می‌ماند. منظره‌ای که می‌توان با سفر به ییلاق اولِسبِلانگاه در استان گیلان آن را به چشم دید.

ییلاق اولسبلانگاه در ۲۵ کیلومتری جنوب شهر ماسال و در منطقه‌ای مرتفع واقع شده است. این منطقه یکی از شناخته‌شده‌ترین ییلاق‌های استان گیلان است که هر سال گردشگران فراوانی به آن سفر می‌کنند.

امکانات مناسبی نیز در این منطقه برای گردشگران در نظر گرفته شده است. علاوه بر یک هتل و چند مهمانسرا، کلبه‌های چوبی نیز در این ییلاق برپا شده‌اند که می‌توان شب را در آنها سپری کرد. برق کلبه‌ها با موتور برق تامین می‌شود و مسافران معمولا می‌توانند تا حوالی نیمه‌شب از برق استفاده کنند. سازمان منابع طبیعی تنها اجازه ساخت و ساز با چوب را در ییلاق اولسبلانگاه صادر کرده است تا فضای طبیعی و بکر این منطقه حفظ شود.   

یکی از دیدنی‌ترین مناظری که می‌توان در ییلاق اولسبلانگاه مشاهده کرد اقیانوس ابر است. اگر خوش اقبال باشید ابر و مه، دره پایین‌دست را در برمی‌گیرد و اقیانوسی از ابر زیر پای‌تان شکل می‌گیرد. منظره‌ی غروب خورشید نیز از این منطقه تماشایی است.

اگر از تهران به ییلاق اولسبلانگاه سفر می‌کنید باید وارد آزاد راه قزوین-رشت شوید و حدود ۲۰ کیلومتر پیش از رسیدن به رشت به سمت جاده‌ی فومن تغییر مسیر دهید. با عبور از فومن، صومعه سرا و ماسال وارد جاده‌ی ماسال به گیلوان می‌شوید و پس از طی یک مسیر کوهستانی، که جاده‌ای زیبا و دیدنی است و خود از جاذبه‌های سفر به شمار می‌رود، به ییلاق اولسبلانگاه خواهید رسید.  

نیمه‌ی بهار تا پایان تابستان فصل مناسب برای سفر به ییلاق اولسبلانگاه است. اگر با سرمای نه چندان زیاد مشکلی ندارید فصل پاییز نیز زمان مناسبی برای سفر به این منطقه است تا بتوان از طبیعت رنگین این منطقه در پادشاه فصل‌ها لذت برد. ییلاق اولسبلانگاه در فصل زمستان آب و هوایی سرد و برفی دارد و جاده نیز در این فصل شرایط مساعدی ندارد.


افزودن دیدگاه جدید