گاوازنگ

گاوازنگ

مجموعه تفریحی «ائل داغی» یا گاوازَنگ، یکی از مراکز تفریحی شهر زنجان به شمار می‎رود که در سمت شمال شهر و در دامنه کوه گاوازنگ قرار گرفته است. این مجموعه که عصرهنگام و به خصوص روزهای تعطیل پذیرای اهالی زنجان و همینطور گردشگران است، در فاصله کمی از شهر قرار گرفته و دارای آلاچیق‌های چوبی، رستوران، آسیاب و آبشار مصنوعی است.

کمی بالاتر از این مجموعه گردشگری، سد گاوازنگ قرار گرفته است. این سد که بخشی از مجموعه تفریحی گاوازنگ به شمار میرود، در فصول گرم سال محل مناسبی برای ماهیگیری و قایقرانی است.

اما آن‎چه به این مجموعه اهمیتی دو چندان بخشیده است، برگزاری جشنواره ملی آش در این مکان است که همه ساله با حضور اقوام مختلف ایرانی در این مکان برگزار می‎شود. این جشنواره یکی از قدیمی‌ترین جشنوارههای غذای ایرانی به شمار می‎رود.

برای رسیدن به گاوازنگ باید از شهر زنجان، خود را به سمت شمال این شهر برسانید. برای این‎کار بهتر است از مسیر کمربندی شمالی شهر، خود را به جاده گاوازنگ رسانده و با طی مسافتی، به این مجموعه تفریحی و گردشگری برسید.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.