رفتن به محتوای اصلی
گاوازنگ

گاوازنگ

زنجان

گاوازنگ

33
آسمان صاف

آسمان صاف

26°c

12%

07:09

19:09

مجموعه تفریحی «ائل داغی» یا گاوازَنگ، یکی از مراکز تفریحی شهر زنجان به شمار می‎رود که در سمت شمال شهر و در دامنه کوه گاوازنگ قرار گرفته است. این مجموعه که عصرهنگام و به خصوص روزهای تعطیل پذیرای اهالی زنجان و همینطور گردشگران است، در فاصله کمی از شهر قرار گرفته و امكاناتي نظير سفره خانه‌های سنتی، آمفی تئاتر، رستوران ، مجموعه بازی و تفریحی ، پارکینگ، مجموعه ورزشی، سینمای پنج بعدی و سد خاکی موجب توجه اهالی منطقه و گردشگران به این مکان تفریحی شده است. 

کمی بالاتر از این مجموعه گردشگری، سد گاوازنگ قرار گرفته است. این سد که بخشی از مجموعه تفریحی گاوازنگ به شمار میرود، در فصول گرم سال محل مناسبی برای ماهیگیری و قایقرانی است.

اما آن‎چه به این مجموعه اهمیتی دو چندان بخشیده است، برگزاری جشنواره ملی آش در این مکان است که همه ساله با حضور اقوام مختلف ایرانی در این مکان برگزار می‎شود. این جشنواره یکی از قدیمی‌ترین جشنوارههای غذای ایرانی به شمار می‎رود.

برای رسیدن به گاوازنگ باید از شهر زنجان، خود را به سمت شمال این شهر برسانید. برای این‎کار بهتر است از مسیر کمربندی شمالی شهر، خود را به جاده گاوازنگ رسانده و با طی مسافتی، به این مجموعه تفریحی و گردشگری برسید.


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.