رفتن به محتوای اصلی
پیست اسکی چمن فندقلو 

پیست اسکی چمن فندقلو 

نمین

پیست اسکی چمن فندقلو 

0

پیست اسکی چمن فندقلو در استان اردبیل، شهرستان نمین، و منطقۀ جنگلی فندقلو واقع شده است. استان اردبیل با داشتن طبیعت بی‌نظیر و جاذبه‌های گردشگری فراوان یکی از بی‌نظیرترین مناطق گردشگری ایران است. آب و هوای پاک وکوهستانی، دشت‌های فراخ و چشم‌نواز مانند قطعه‌ای از بهشت، و هوای دل‌انگیز و مفرحی که حتی در دل تابستان نیز نسیم خنکش را از ما دریغ نمی‌کند. این مجموعۀ مسحورکننده می‌تواند سفر به اردبیل را به یکی از خاطره‌انگیزترین تجربه‌های زندگی انسان بدل کند. مخصوصاً وقتی درمی‌یابیم که اینجا برای هر نوع سلیقه‌ای گزینه‌های بی‌شمار برای تفریح و گردش وجود دارد. اگر عاشق طبیعت هستید، اردبیل بهترین گزینه است، اگر عاشق غذا هستید غذاهای سنتی اردبیل در دنیا مشهور است، اگر به دنبال چشمه‌های آب گرم درمانی هستید باز هم اردبیل بهترین میزبان شما خواهد بود و اگر تفریحات لوکس را می‌پسندید اینجا هر آنچه را که به دنبالش هستید خواهید یافت. 
پیست اسکی چمن فندقلو در واقع یکی از جاذبه‌های طبیعی و ورزشی منطقۀ اردبیل است که در حوالی جنگل فندقلو واقع شده و 25 کیلومتر با شهر اردبیل اختلاف مسافت دارد. آب و هوای نمین در نیمۀ نخست سال خنک است و در تابستان هوای معتدلی دارد. این پیست اسکی که مشخصاً برای اسکی روی چمن طراحی و احداث شده است، 90000 مترمربع مساحت دارد. پیست اسکی چمن فندقلو همه‌ساله در نیمۀ نخست سال میزبان مسابقات اسکی روی چمن است و رقابت‌های مارپیچ بزرگ و کوچک و اسکی سرعتی در این مجموعه برپا می‌شود. اولین دورۀ مسابقات اسکی روی چمن در پیست فندقلو در سال 1392 هجری شمسی برپا شد و از آن سال تقریباً به‌صورت مستمر ادامه یافت. تا جایی که در سال‌های اخیر اردوهای تیم ملی اسکی روی چمن نیز پیست فندقلو را بهترین مجموعه دیده است. حتی گاهی بسته به شرایط مسابقات اسکی زمستانی نیز در این مجموعه برپا می‌شود. تجهیزات پیشرفته و امکانات اسکی روی چمن در پیست فندقلو تماماً منطبق با آخرین استانداردهای روز دنیا طراحی شده است. 
مسئلۀ مهم اینجاست که اگر تصمیم بگیرید به فندقلو بیایید و در شهر زیبای نمین در هوای فرح‌بخش شمال غرب ایران اسکی روی چمن را تجربه کنید، همزمان می‌توانید با طی مسافتی بسیار کوتاه به یک پکیج کامل گردشگری دست پیدا کنید. چرا که منطقۀ فندقلو در نزدیکی تعداد بسیار زیادی از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی استان اردبیل قرار گرفته است. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به چشم‌اندازهای بی‌نظیر جنگلی، آبشارهای دیدنی، چشمه‌های خروشان، دشت‌های گل و گیاهان کمیاب و تعداد زیادی چشمه‌های آب گرم اشاره کرد. آب گرم مشه‌سویی و آب گرم علی داشی به فاصلۀ 15 کیلومتری و نیز دریاچۀ شورابیل به فاصلۀ 27 کیلومتری مجموعه، مهم‌ترین جاذبه‌های آبی این منطقه هستند. 
برای رفتن به مجموعۀ پیست اسکی روی چمن فندقلو کافی است از طریق جاده اردبیل-آستارا به نمین و سپس فندقلو بروید. در میانۀ همین راه هم می‌توانید به دیگر  جاذبه‌های منطقه از جمله تله‌کابین حیران، گردنۀ حیران و پیست کارتینگ حیران سری بزنید. پارک جنگلی بی بی یانلو نیز در 29 کیلومتری پیست فندقلو می‌تواند انتخاب بی‌نظیری برای گردش باشد. از جمله جاذبه‌های تاریخی که به راحتی از این مجموعه دسترس‌پذیر است می‌توان به مجموعۀ بازار قدیم اردبیل اشاره کرد که در مجاورت آن بقعۀ شیخ صفی‌الدین اردبیلی و موزۀ مردم‌شناسی اردبیل یا همان حمام ظهیرالاسلام و نیز موزۀ باستان‌شناسی اردبیل واقع شده است. 
لازم به ذکر است که با این مجموعه جاذبه‌هایی که در این منطقۀ بی‌نظیر وجود دارد بدون شک هیچ جای نگرانی برای اقامت شبانه نیست. تعداد زیادی هتل‌های لوکس و درجه یک از شما در اینجا میزبانی خواهند کرد که سه مورد از مهم‌ترین‌های آنها در مجاورت پیست اسکی روی چمن فندقلو واقع شده است. رستوران‌ها، کبابی‌ها و فست‌فودهای متنوع نیز در مجاورت مجموعه پاسخگوی تمامی ذائقه‌ها خواهند بود. 
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.