رفتن به محتوای اصلی
پیست اسکی چلگرد( کوهرنگ)

پیست اسکی چلگرد( کوهرنگ)

چلگرد

پیست اسکی چلگرد( کوهرنگ)

0
آسمان صاف

آسمان صاف

20°c

13%

06:09

17:09

پیست‌های اسکی منطقۀ غرب و شمال غرب کشور به دلیل قرارگرفتن در منطقۀ سردسیر کوهستانی و بارش فراوان برف از ویژگی‌های کاملاً منحصربه فردی برخوردار است. یکی از این مراکز که از تماشایی‌ترین پیست‌های اسکی ایران محسوب می‌شود در استان چهار محال و بختیاری واقع شده است. این مجموعه که به آن پیست اسکی کوهرنگ یا پیست اسکی چلگرد نیز می‌گویند شهرستان کوهرنگ به مرکزیت چلگرد قرار دارد و فاصلۀ آن تا شهرکرد حدود 85 کیلومتر است. همچنین، پیست چلگرد در 50 کیلومتری روستایی به نام سرآقاسید قرار گرفته که خود یکی دیگر از جاذبه‌های تفریحی این منطقه به شمار می‌رود.

بارش سنگین برف در منطقۀ کوهرنگ از اواخر آذرماه تا اسفند، به ایجاد یخچال‌دائمی در پیست اسکی چلگرد منجر شده است. گاهی ارتفاع برف در فصل سرد در این مناطق به بیش از 15 متر می‌رسد. پیست اسکی کوهرنگ در سال 1354هـ.ش. در مجاورت تونل اول کوهرنگ در منطقۀ زاگرس بازگشایی شد. برای رسیدن به این مجموعۀ تفریحی-ورزشی بهترین راه استفاده از اتومبیل شخصی است تا از طریق مسیر آسفالتۀ پیست شما را به مقصد برساند. با رسیدن به مقصد می‌توانید از پارکینگ مجموعه استفاده کنید. پیست اسکی چلگرد دارای انواع بالابرها برای جابجایی اسکی بازان است. برای افرادی که قصد اقامت طولانی‌تر در این منطقه را دارند، انواع هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها آمادۀ خدمات‌رسانی در شهرستان کوهرنگ هستند. این منطقه علاوه بر جاذبه‌های زمستانی در دیگر فصول سال نیز مملو از جاذبه‌های طبیعی و تفریحی است.

در داخل پیست امکان اسکی روی چمن برای علاقه‌مندان در فصل‌های گرم فراهم است. همچنین در نزدیکی پیست اسکی کوهرنگ، می‌توانید در فصل بهار در دشت بی‌نظیر و چشم‌نواز لاله‌های واژگون بهشت را در روی زمین تجربه کنید. همچنین دامنه‌های زردکوه بختیاری در فصل تابستان مملو از گونه‌های گیاهی متنوع است که می‌توان آنها را برای مصرف خوراکی و دارویی استفاده کرد. در پاییز نیز این منطقه محل کوچ عشایر است. بنابراین، می‌توان منطقۀ کوهرنگ را جاذبه‌ای چهارفصل معرفی کرد. تونل کوهرنگ، دشت لاله‌های واژگون، آبشار کوهرنگ و چشمه‌سار دیمه از جاذبه‌های طبیعی و تفریحی پیرامون پیست اسکی چلگرد است که بازدید از آنها در سفر به این منطقه پیشنهاد می‌شود. 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.