رفتن به محتوای اصلی
پیست اسکی تاریک دره (الوند)

پیست اسکی تاریک دره (الوند)

همدان

پیست اسکی تاریک دره (الوند)

1
آسمان صاف

آسمان صاف

20°c

6%

06:09

18:09

مجموعۀ پیست اسکی تاریک دره واقع در شهر همدان، مرکز استان همدان، سومین پیست اسکی با امکانات استثنائی در ایران است. تاریک دره، در ده کیلومتری جنوب غرب گنجنامه، در دامنه‌های کوه الوند قرار گرفته است. در این مجموعه امکانات و خدمات کاملاً پیشرفته برای انواع ورزش‌های زمستانی مهیا شده است و یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری ورزشی و گردشگری زمستانی برای گردشگران ایرانی و خارجی به حساب می‌آید. مقام سوم خدمات پیشرفته در این پیست، پس از پیست اسکی دیزین و پیست اسکی شمشک به تاریکدرۀ همدان رسیده است.

این مجموعه در مجاورت ارتفاعات حدود 2450 تا 3000 متری در تمامی فصول فضای بسیار مناسب و دلچسبی را برای علاقه‌مندان به کوهنوردی نیز فراهم آورده است. مجموعۀ پیست اسکی تاریک دره که به آن پیست اسکی الوند نیز می‌گویند، در سال 1364 هـ.ش. به بهره‌برداری رسیده و به دلیل مجموعه شرایط و زمینه‌سازی‌های ورزشی، رفاهی و اقامتی به بهشت پنهان شهرت یافته است.مجموعۀ الوند از سه بخش اصلی تشکیل شده است: مجموعه رستوران، مدرسه اسکی و مجموعه پیست اسکی و تله سیژ. گردشگران می‌توانند در تمامی روزهای هفته از تجهیزات پیست تاریکدره استفاده کنند. بارش برف در این منطقه از حوالی آذرماه آغاز می‌شود و تا فروردین ادامه می‌یابد. در فصول بدون برف نیز امکانات اسکی روی چمن در مجموعه فراهم آمده است.

در مجموع، مجاورت با چشمه‌ها و رودخانه‌های طبیعی، فضای سبز و درختان سربرافراشته در مجموعۀ گنجنامه، فضای مطبوع برای پیاده‌روی و کوهنوری، این منطقه را به یکی از جاذبه‌های طبیعی همدان نیز بدل کرده است. نزدیکی به منطقۀ شهری، تجهیزات پناهگاهی، رستوران‌ها و سالن‌های غذاخوری مجهز، مدرسۀ اسکی، دستگاه‌های بالابر، سالن اجتماعات، فروشگاه لوازم اسکی، تماماً در سطح پیشرفته، این مجموعه را در میان سایر نمونه‌های مشابه منحصربه فرد ساخته است. برای رسیدن به پیست اسکی الوند نیاز به ده کیلومتر رانندگی در مسیر کوهستانی و جذاب گنجنامه از طریق جادۀ قدیم تویسرکان دارید. اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، از بازدید آبشار گنجنامه و کتیبۀ گنجنامه در مجاورت آن غافل نشوید. 
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.