رفتن به محتوای اصلی
پارک ژوراسیک و اسپایدر پارک تهران 

پارک ژوراسیک و اسپایدر پارک تهران 

تهران

پارک ژوراسیک و اسپایدر پارک تهران 

0
آسمان صاف

آسمان صاف

22°c

14%

05:09

17:09

مجموعه پارک ژوراسیک و اسپایدر پارک تهران مکانی تفریحی، مهیج و در عین حال علمی برای سفر به دنیای غول‌پیکرترین و ریزجثه‌ترین جانوران است. پارک ژوراسیک اصطلاحی است که نخستین بار در سال 1990 میلادی توسط مایکل کرایکتون Michael Crichton ، پزشک و نویسنده آمریکایی، برای اطلاق به جزیره پارکی ابداع شد که در آن دایناسورها را بازسازی کرده بودند. پارک ژوراسیک تهران نخستین پارک موضوعی ایران است که در آن منحصراً به موضوع معرفی انواع گونه‌های دایناسور پرداخته می‌شود و در هیچ کجای کشور محلی شبیه به آن ساخته نشده است. 
در اینجا می‌توان یک روز کامل را در میان دایناسورهای منقرض‌شدۀ پیش از تاریخ سپری کرد و نیز از نزدیک با دنیای انواع حشرات و فیزیولوژی و آناتومی بدن آنها آشنا شد. پارک ژوراسیک در اوایل اسفندماه 1392 خورشیدی در غرب تهران در منطقۀ سعادت‌آباد به بهره‌برداری رسید. این مجموعه در دو بخش پارک ژوراسیک و اسپایدار پارک یا پارک حشرات آمادۀ خدمات‌رسانی به مراجعان محترم است که این دو بخش با فاصلۀ زمانی چندساله بازگشایی شده و پارک حشرات بخشی جوان‌تر در این مجموعه است. 
در بخش پارک ژوراسیک مجسمه‌های عظیم‌الجثه‌ای از دایناسورهای در اندازه‌های واقعی و به‌صورت متحرک ساخته شده که در کنار سینمای چندبعدی و دیگر فناوری‌های روز دنیا جهان این جانوران پیشاتاریخی را برای ما بازسازی می‌کنند. این بازسازی فضایی همراه با حرکت، صدا و نورپردازی خاص انجام شده و در بخشی از این پارک با کمک یک تخم دایناسور فرآیند تولد نوزاد دایناسور بازسازی شده است. در بخش اسپایدر پارک نیز 20 گونه مختلف از حشرات معرفی می‌شوند که از طریق مجسمه‌های متحرکی در ابعاد بسیار بزرگ با نمایش جزئیات ارائه شده‌اند.  
مجموعه پارک ژوراسیک و اسپایدار پارک تهران در تمامی فصل‌های سال مکان مناسبی برای گردش و تفریح است، هر چند در ایام نوروز و روزهای دل‌انگیز بهاری تجربه بازدید از این پارک بسیار خاطره‌انگیزتر خواهد بود. همچنین، تابستان نیز با توجه به سرسبزی پارک زمان مناسبی برای بازدید است. در پاییز نیز دنیای رنگارنگ و رؤیایی‌ای را در کنار دایناسورها و حشرات تجربه خواهید کرد. پارک ژوراسیک در تمامی روزهای هفته از ساعت 10 صبح تا 9 شب پذیرای بازدیدکنندگان است و تنها در ایام تعطیل رسمی کار نمی‌کند. 
برای سفر به پارک ژوراسیک تهران راه‌های مختلفی وجود دارد. اگر می‌خواهید با خودروی شخصی به اینجا بیایید، کافی است در هر کجای تهران که هستید خود را به یکی از اتوبان‌های نیایش، یادگار امام یا چمران برسانید و از آنجا به منطقه سعادت‌آباد بروید. در این پارک فضای کافی برای پارکینگ در نظر گرفته شده و نیازی به نگرانی برای محل پارک خودرو نیست. اگر تصمیم گرفتید با وسایل نقلیه عمومی به پارک ژوراسیک بیایید، اتوبوس‌هایی که از میدان صنعت عبور می‌کنند شما را به سعادت‌آباد خواهند برد. تاکسی‌های بسیاری نیز در میادین مهم شهر تهران از جمله ونک، آزادی، آرژانتین و ... برای مقصد سعادت‌آباد وجود دارد که در صورت ترجیح تاکسی می‌توانید از آنها استفاده کنید. گزینه کم‌هزینه بعدی، استفاده از متروی خط 7 و پیاده شدن در ایستگاه میدان صنعت است. هر چند در این مسیر باید پس از پیاده‌شدن از مترو سوار اتوبوس یا تاکسی شوید. مجموعه پارک ژوراسیک در منطقه سعادت آباد، میدان کاج، بلوار پاکنژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق قرار دارد. اگر به منطقه سعادت‌آباد رفتید می‌توانید بازدید از دیگر پارک‌های این منطقه از جمله پارک سعادت‌آباد، پارک پرواز را نیز در برنامه خود قرار دهید. 
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.