پارک دلفین‌ کیش

پارک دلفین‌ کیش

پارک دلفین‌ کیش

0
Few Clouds

کیش، معروف‌ترین جزیره توریستی ایران در خلیج فارس است و سفر به جزیره کیش همیشه‌ و در همه‌ی فصول طرفداران خودش را دارد و در این میان، پارک دلفین‌ یکی از دیدنی‌های محبوب جزیره به‌شمار می‌رود.

پارک دلفین کیش در فاصله حدود ۷ کیلومتری از اسکله کیش و بولینگ مریم و ۳ کیلومتری بازار مرجان، در جنوب شرقی جزیره قرار گرفته است. این‌جا اولین دلفیناریوم کشور است که در محوطه‌ای ۱۰۰ هکتاری در سال ۱۳۸۴ افتتاح شد.

مجموعه‌ی پارک دلفین درواقع از چند بخش تماشایی تشکیل شده و علاوه بر دلفیناریوم، باغ پرندگان، سیرک یا کلاسیک شو، لیزر شو، آکواریوم آبِ شور و فضای سبز دارد. این‌ مجموعه هم بزرگ‌ترها را جذب خودش می‌کند و هم بچه‌ها را.

می‌توانید با کمی پیاده‌روی به بخش‌های مختلف مجموعه سر بزنید، یا قطار اتوبوسی سوار شوید که بین باغ پرندگان و دلفیناریوم در حرکت است.

دلفین‌ها حیوانات دوست‌داشتنی هستند که به کمک مربی‌ها نمایش جذابی اجرا می‌کنند. تماشای شنا و شیرجه‌ی دلفین‌ها فراموش‌نشدنی و لذت‌بخش است. در این مجموعه شیردریایی، گربه دریایی، گراز دریایی و پنگوئن هم زندگی می‌کنند. این استخرها از آب دریا پر شده‌اند و حیوانات در شرایطی شبیه به طبیعت نگهداری می‌شوند.

اما حیوانات آبی تنها ساکنان این مجموعه‌ی بزرگ نیستند. تا دلفیناریوم که بروید، بعد می‌توانید سری به باغ پرندگان بزنید. باغ دو بخش دارد، در قسمتی از آن پرندگانی را می‌بینید که در قفس نگهداری می‌شوند. در بخش دوم پرندگان در محوطه‌ای دو هکتاری می‌توانند پرواز کنند و زندگیِ شبیه به شرایط طبیعی داشته باشند.

این‌جا حدود ۵۷ گونه پرنده نگهداری می‌شود که از کشورهای مختلف جمع‌آوری شده‌اند. با تماشای پلیکان، فلامینگو، قو، لک‌لک، دُرنای تاج‌دار، طاووس، طوطی توکان و مرغ شاخ‌دار حسابی سرگرم خواهید شد. اگر شانس یارتان باشد، طاووس‌ها پرهای‌شان را باز می‌کنند و جلوی چشم شما خرامان در باغ قدم می‌زنند. البته میمون و آهو هم در این محوطه پیدا می‌شود.

درگشت‌وگذارتان به تونل خزندگان می‌رسید و تمساح پوزه کوتاه یا گاندو خواهید دید. اگر ساعت غذا دادن به حیوانات آن‌جا باشید، منظره‌های زیبایی پیش چشم‌تان اتفاق می‌افتد.

کلاسیک‌ شو، سیرک آکروباتی ایران و روسیه است که طرفداران خودش را دارد. اگر تماشای حرکات آکروباتیک را دوست داشته باشید، خیلی خوش می‌گذرد.

فضای سبز پارک دلفین کیش هم خیلی تماشایی‌ست. در این محل هزاران درخت کاشته‌اند که تنوع زیادی دارد. درختان و بوته‌هایی مثل انجیر معابد، شیشه‌شور، مورد، تکوما، اُکالیپتوس، گل خَتمی و بِنجامین‌های بلند.

بعد از گشت‌وگذار در مجموعه می‌توانید در کافه و رستوران پارک خوراکی یا نوشیدنی میل کنید. ساعت کار این مجموعه‌ی تفریحی ۱۵:۳۰ تا ۲۱ است که با توجه به فصل تغییر می‌کند.

هزینه‌ی بلیت برای بازدید از همه‌ی بخش‌های مجموعه تفریحی پارک دلفین کیش در تابستان ۱۳۹۸ برای هر نفر ۲۸۰ هزار تومان است. اما بعضی از هتل‌ها یا سایت‌های خرید آنلاین تخفیف مناسبی ارائه می‌کنند که به‌صرفه‌تر است. برای کودکان زیر دوسال نیازی به خرید بلیت نیست، ضمن این‌که بچه‌های ۲ تا ۴ سال نیم‌بها حساب می‌شوند.


افزودن دیدگاه جدید