رفتن به محتوای اصلی
منطقه تفریحی طرقبه

منطقه تفریحی طرقبه

منطقه تفریحی طرقبه

0
آسمان صاف

آسمان صاف

28°c

15%

05:09

17:09

آلودگی در شهرهای بزرگ همچون مشهد باعث شده افراد به مناطق کوهستانی همچون منطقه تفریحی طرقبه پناه ببرند. طرقبه منطقه کوهستانی در 15 کیلومتری شهر مشهد است. این منطقه در مسیر جاده جاغرق و در جنوب غربی مشهد قرار گرفته و از سمت غرب و شمال به بینالود می‌رسد. 
در طرقبه مناطق دیدنی بسیاری وجود دارد. آب و هوای این منطقه، بسیار منحصر به فرد است. گذراندن فصل گرم سال در پارک‌های طرقبه حال و هوای دیگری دارد. باغ‌ها و مجموعه‌های ویژه‌ این منطقه، جایی برای استراحت  فراهم می‌کند.  پارک عمومی طرقبه یا همان پارک پونه یکی از پارک‌های این منطقه است که رودخانه‌ای از نزدیکی آن می‌گذرد. می‌توانید در کنار رودخانه چند ساعتی را با آرامش سر کنید.  پارک جنگلی بهمن طرقبه یکی دیگر از مناطق دیدنی منطقه تفریحی طرقبه است. این منطقه درختان سرسبز و بسیار بلندی دارد که سایه‌های آن معمولا برای استراحت استفاده می‌شود. مجموعه تفریحی چالیدره، بند گلستان و پارک کمر مقبولا از دیگر مناطق دیدنی در منطقه طرقبه مشهد است. پیاده‌راه جنگلی طرقبه و ارتفاعات کردینه از جمله تفریحات دیگر منطقه طرقبه هستند. 
اگر به طرقبه رفتید بازدید از دیدنی‌های مشهد که به این منطقه نزدیک است، همچون پارک وکیل آباد، مجتمع تجاری پروما، مسجد گوهرشاد، بند گلستان و مدرسه پریزاد را در برنامه‌ مشهدگردی خود قرار دهید و از تماشای آن‌ها لذت ببرید. البته می‌توانید به روستاهای این منطقه نیز همچون جاغرق، حصار و گلستان، مایان، ازغد، نغندر و کنگ نیز سری بزنید و از  آب و هوای معتدل و مناظر زیبای طبیعی آنها استفاده کنید. 
از آنجا که طرقبه یک منطقه ییلاقی محسوب می‌شود، زمستان در آن‌جا، سرد و استخوان‌سوز است، پس بهتر است فصل‌های گرم‌تر سال را برای گردش در طرقبه انتخاب کنید. خنکای هوا در بهار و تابستان در این منطقه جانی تازه به شما خواهد بخشید اما توصیه می‌کنیم پاییز رنگارنگ و درختان زیبای این منطقه را نیز از دست ندهید.  
برای رفتن به طرقبه با خودروی شخصی، خیابان وکیل‌آباد را تا انتها بروید. سپس از بلوار امام رضا به طرقبه برسید. اگر می‌خواهید از وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به طرقبه استفاده کنید، با مترو به ایستگاه آخر خط وکیل‌آباد که به ایستگاه ترمینال غربی معروف است بروید و از آنجا با اتوبوس یا تاکسی به طرقبه بروید. 
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.