مرکز تفریحات دریایی کیش 

مرکز تفریحات دریایی کیش 

کیش

مرکز تفریحات دریایی کیش 

5
Few Clouds

مرکز تفریحات دریایی کیش مجموعه‌ای بی‌نظیر در منطقۀ آزاد کیش است که انواع تفریحات آبی را برای مسافران و گردشگران فراهم آورده است. همه ساله مسافران زیادی از سرتاسر دنیا به جزیره سفر می‌کنند تا با استفاده از امکانات گردشگری که در این ساحل استثنائی خلیج فارس فراهم آمده، خاطره‌ای به یاد ماندنی برای خود بسازند. در جزیرۀ کیش تمامی انواع تفریحات برای سلیقه‌های مختلف فراهم آمده، اعم از تفریحات دریایی و غیردریایی مانند دوچرخه سواری، گلایدر، اسکی و بولینگ. اما مرکز تفریحات دریایی به طور اختصاصی بر روی گردش‌های آبی جزیره اختصاص متمرکز شده است. 
اولین و شاید مهیج‌ترین تفریحی که شما را به این مرکز خواهید کشید، بدون تردید غواصی است. آب‌های آرام خلیج فارس و آب و هوای کیش به گونه‌ای است که در اکثر روزها امکان غواصی فراهم است. اگرچه غواصی در قدیم فعالیتی خطرناک بود که نیاز به آموزش‌های طولانی‌مدت برای حبس نفس در زیر آب داشت، امروزه با پیشرفت‌هایی که حاصل آمده و خاصه با امکاناتی که در جزیرۀ کیش فراهم شده است، تمامی افراد، حتی کسانی که از آب می‌ترسند و شنا بلد نیستند و افراد آموزش‌ندیده می‌توانند به راحتی تجربۀ شنا همراه با ماهیان و دیگر آبزیان زیردریایی و نیز مرجان‌های زیبا در جزیرۀ نیلگون خلیج فارس را با خود ببرند. برای کسانی که بسیار مبتدی هستند، غواصی در آب‌های کم عمق تر انجام می‌شود و در مرکز تفریحات دریایی کیش مربیان مجربی برای آموزش به تمامی افراد در همۀ رده‌های سنی حضور دارند. با غواصی در این مرکز شما به مدت 15 دقیقه با دنیای زیر آب همسفر خواهید شد. کلوپ سی من، کلوپ سیشل، کلوپ ناتیلوس و مرکز غواصی از جمله کلوپ‌هایی است که امکان غواصی را برای شما فراهم می‌کند. همچنین بیگ کورال و پارک ژوراسیک از بهترین مکان‌های غواصی در کیش است. 
از جمله دیگر تفریحات دریایی در این مرکز جت اسکی و کیبل اسکی است. جت اسکی یکی از وسایل بسیار مهیج تفریحات آبی است، که در فرمی شبیه به قایق ساخته می شود و برای ورزش های روی آب و برف استفاده می‌شود. این وسیله در اسکله‌ها و مسابقات نیز کاربرد دارد. امروزه به دلیل اتفاقاتی که در این بازی افتاده حتما باید یک نفر که گواهینامۀ جت اسکی دارد با شما همراه باشد و بیش از دو نفر امکان سوارشدن به جت اسکی را ندارند. مرکز کیبل اسکی در کیش نیز بزرگترین مرکز خاورمیانه با امکان استفادۀ همزمان 12 نفر است. کیبل اسکی نوعی اسکی روی آب است اما در اینجا شخص اسکی کننده به کمک قایق موتوری کشیده نمی‌شود بلکه برج‌هایی در دریا نصب می‌شود که کابل‌هایی به آن متصل است. این کابل‌ها در دست فرد اسکی‌کننده قرار دارد و از طرف دیگر به نوک برج متصل است.  کیبل اسکی مرکز تفریحات دریایی به طول 860 متر و عرض 160 متر است که پنج برج از آن روی آب نصب شده است. این حرکت با پاراگلایدر نیز انجام می‌شود و فوق‌العاده مهیج است. 
پاراسل‌سواری یکی دیگر از تفریحات دریایی در مرکز کیش است که در آن شما بر چتری رنگارنگ سوار می‌شوید که به یک قایق موتوری متصل است و شما را به ارتفاعات می‌فرستد تا از آن بالا جزیره و خلیج زیبای فارس را در یک نگاه ببینید. گنجایش این چترها چهار نفر است و تا ارتفاع میان 150 تا 300 متر بالا می‌رود. شاتل و بنانا دیگر تفریحات مهیج در مرکز تفریحات دریایی کیش هستند. این دو در واقع تیوب‌های بادی هستند که می‌تواند به‌صورت چندنفره نیز استفاده شود. این تیوب‌ها به کمک قایقی روی آب کشیده می‌شود. تفاوت شاتل با بنانا در این است که شاتل از بنانا کوچک‌تر است و حرکت آن جهشی و باشتاب است. 
اگر به جزیرۀ کیش آمدید و به ماجراجویی دریایی علاقه دارید، حتما سری به مرکز تفریحات دریایی بزنید و کل پکیج دریایی را یک جا در این مکان تجربه کنید. گزینه‌ها آنقدر متعدد است که بدون شک از هیجان آن ضربان قلبتان بسیار بالا خواهد رفت. از آن جمله می‌توان به انواع قایق تندرو، قایق بادبانی، اسکوتر، فلی بورد، فلای جت اشاره کرد


افزودن دیدگاه جدید