رفتن به محتوای اصلی
ماجراجویی در معتبرترین پیست اسکی خاورمیانه

ماجراجویی در معتبرترین پیست اسکی خاورمیانه

ماجراجویی در معتبرترین پیست اسکی خاورمیانه

10
آسمان صاف

آسمان صاف

17°c

18%

05:09

17:09

اگر به ورزش اسکی علاقه دارید، اولین پیشنهادی که برایتان داریم سر زدن به پیست اسکی دیزین در تهران است، این پیست  که ارتفاعی بین 2650 تا 3600 متر دارد، نه تنها مهم‌ ترین پیست اسکی ایران است، بلکه معتبرترین پیست اسکی در کل خاورمیانه نیز به شمار می رود. البته دیزین اولین پیستی هم هست که از سوی فدراسیون جهانی اسکی تایید و به یک پیست بین المللی تبدیل شده است. پیستی که هر ساله میزبان اسکی بازانی از سراسر دنیاست و مسابقات مختلفی نیز در آن انجام می شود و به طور کلی می توان گفت شیب مسیر مناسب، طول مسیر، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی دیزین همه در حد و اندازه های بین المللی هستند.

دیزین پیست های متنوعی در خود دارد، این پیست هم میزبان اسکی بازان حرفه ای و اسنوبرد است و هم مبتدی‌ها می توانند پیستی مخصوص به خودشان را در آن پیدا کنند که برای کسانی طراحی شده که می خواهند اسکی بازی را برای تفریح امتحان کنند یا قصد یادگرفتن این ورزش مفرح را دارند.

گر بخواهیدوسایل اسکی را تهیه کنید و در دیزین ورزش کنید بهتر است از قیمت آن ها هم اطلاع داشته باشید، پایین ترین قیمت برای کفش، از 450 هزار تومان شروع می شود و لباس را هم می توانید با 300 تا 400 هزار تومان تهیه کنید، عینک و کلاه و دستکش هم حدود 300 تا 400 هزار تومان برایتان خرج خواهد داشت. البته قیمت چوب اسکی به همراه دو باتوم آن نیز از حدود یک میلیون و 200 یا 300 هزار تومان شروع می شود که در مجموع با سه تا چهارمیلیون تومان می توانید وسایل اولیه این ورزش را تهیه کنید.

به طور کلی دیزین ۲۳ پیست اسکی دارد که برخی از آن ها پیست اسنو پارک، پیست یو، پیست مبتدی و پیست چمن با 650 متر طول است. همچنین پایین‌ترین نقطه از سطح دریا ۲۶۵۰ متر و بلندترین نقطه آن ۳۶۰۰ متر و مسیر اسکی ۷٬۵ کیلومتر است.


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.