فشافویه

فشافویه

شهرری

فشافویه

13
Few Clouds

دریاچه تفریحی فشافویه در کیلومتر 18 اتوبان تهران-قم قرار گرفته است. ورزش‌‏های آبی دریاچه مختصِ روزهای گرم سال است و اصولا از اواسط بهار آغاز می‎شود و تا آبان ادامه دارد. اما در فصل‏های دیگر  سال هم می‌توانید به این مجموعه تفریحی بروید و آب بازی را با تفریحات دیگری چون استفاده از پیست اتومبیل رانی، پینت بال و سوارکاری جایگزین کنید. 

در این دریاچه و در کلوپ‏‌های ورزش‏های آبی که در کنار دریاچه فراهم شده است، هم می‌‏توانید در آرامش دریاچه بنشینید و هم می‌‏توانید از وزرش ها و تفریحات آبی متفاوتی بهره ببرید که در ادامه به آنها اشاره می‏‌شود:

قایق سواری: قایق یکی از معمول‌ترین تفریحات این دریاچه است و انواع قایق‎ها چون قایقِ موتوری، قایق تورین، کایاک و اسلالوم در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اسکی روی آب: در این وسیله با دو بورد مجزا که به پاهای شما متصل است روی آب می‏ایستید و با طنابی که در دست دارید با قایق روی آب کشیده می‏‌شوید.

بنانا: وسیله ای بادی و مفرح شبیه موز است که شما می‌توانید همراه با چند نفر دیگر روی آن بنشینید و دست گیره های آن را نگه دارید و با طنابی که به یک قایق موتوری بسته شده است، روی آب کشیده ‏شوید. امکان افتادن در آب در این وسیله زیاد است و همین این ورزش آبی را مفرح و هیجان انگیز می‏کند.

 جت اسکی: این وسیله در واقع نوعی موتور آبی است که به دلیل سبکی تقریبا امکان قرار شدن ندارد و  بنابراین شما می‌‏توانید با فراگرفتن یک آموزش ساده، با آن روی آب گاز بدهید و حسابی لذت ببرید. 

 شاتل: وسیله ای شبیه به یک بشقاب پرنده بادی است که روی آن می نشینید به یک پشتی بادی تکیه می‏‌دهید و دستگیره‎های آن را برای آنکه در آب نیفتید، در دست می‌گیرید. شاتل با طنابی که به یک قایق موتوری بسته شده روی آب کشیده می‌‏شود

کیبل اسکی: کیبل اسکی هم نوعی اسکی روی آب است که در این روش دوپا را روی یک بورد قرار میدهید و از طریق یک کابل که در ارتفاع بسته شده روی آب کشیده می‏‌شوید.

فلای بوردینگ: فلای بوردینگ یکی از هیجان ‏انگیزترین تفریحات آبی است که به شما این امکان را می دهد که با نیروی پمپاژ آب، تا ارتفاع 12 متر از سطح زمین بلند شوید و آزادانه پرواز کنید و حرکات نمایشی اجرا کنید.

برای رسیدن به این دریاچه کافی است مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی را پی بگیرید و بعد از زیر گذر اتوبان خروجی رباط کریم به سمت حسن آباد و این دریاچه تفریحی بروید. این دریاچه تقریبا به همه امکانات رفاهی مجهز است، پارکینگ، گزینه های تفریحی متنوع، چندین رستوران کوچک برای سفارش صبحانه، نهار و تنقلات دارد. 


افزودن دیدگاه جدید