رفتن به محتوای اصلی
سواحل جزیره کیش 

سواحل جزیره کیش 

کیش

سواحل جزیره کیش 

0
آسمان صاف

آسمان صاف

33°c

65%

06:09

18:09

کیش سرزمین غروبهای دل انگیز و ساحلهای مرجانی است؛ خاك کیش دارای ساخت مرجانی است و با رنگ نقره فام در زیرآفتاب از درخشندگی خیره کننده ای برخوردار است. این ویژگی را بسیاری از سواحل دنیا که از ماسه خاکستری پوشیده شدهاند، ندارند. آب دریا در ساحل این جزیره شفاف و روشن است و تا فاصله ای دور میتوان کف دریا را به راحتی تماشا کرد. کارشناسان محیط زیست این خاصیت را به وجود مرجانها در پیرامون جزیره نسبت میدهند و معتقدند که مرجانها به صورت طبیعی موجب تصفیه آب و شفافیت و زیبایی سواحل جزیره هستند. کیش به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیعترین ساحل هاست و در دنیا  کمتر ساحلی را می توان یافت که به وسعت سواحل کیش قابل استفاده باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغاهای سواحل معروف، در آن به استراحت بپردازند. همچنین ساحل کیش از کم خطرترین سواحل دنیاست. آبهای ساحلی کیش فاقد کوسه خطرناك بوده و استفاده از آب دریا کامال بیخطر است. الزم به یادآوری است، کوسه هایی که بعضا در ساحل کیش دیده می شوند، از ماهیهای کوچک تغذیه میکنند و برای شناگران خطری ندارند. ساحل کیش از آن نوع سواحل استثنایی است که هم در فصل سرد و هم در فصل گرم برای مسافران قابل استفاده بوده وامکان ورزشهای دریایی در آن فراهم شده است. از مهمترین سواحل این جزیره میتوان به پارك ساحلی میرمهنا، پارك ساحلی سیمرغ، پارك ساحلی مرد ماهیگیر، و پارك ساحلی مرجان اشاره نمود. پارك ساحلی میرمهنا بزرگترین پارك تفریحی جزیره است که در بلوار دریا، یکی از بلوارهای اصلی کیش که بیشتر رستورانها، مراکز خرید و هتلهای کیش در آن واقع شده است، قرار دارد. این پارك که از مسجد خاتم الانبیا تا میدان جاسک کشیده شده است، به غروبهای دلنشینش معروف است. وجود اسکله ماهیگیری که در ساعتهای خاصی از روز میشود در آن ماهی گرفت و تماشای لاک پشتهایی که در ساحل پارك میرمهنا آزادانه برای خود اینطرف و آنطرف میروند و پیاده روی در پارك و اسکله، زیباییهای پارك میرمهنا را دوچندان کرده است. به عالوه میتوان در بازار ماهی این پارك، ماهیهای تازه صیدشده را خرید و در زیر آالچیقها کباب کرد. پارك دارای اسکله تفریحی با چهار ایستگاه برای سوار شدن به قایق و چهار محل برای تماشای دریا است.
پارك ساحلی سیمرغ در محدوده بین جاده جهان و جاده دوچرخهسواری کیش، در ضلع جنوب شرقی جزیره و در امتداد ساحل واقع شده است. در این پارك عالوه بر زمین بازی کودکان، زمین بدمینتون، پینگ پنگ، پیست اسکیت و مسیر پیادهروی هم وجود دارد. همچنین اولین و بزرگترین پارك دلفین ایران در این پارك قرار دارد؛ در مجموعه دلفین این پارك که به آن دلفیناریوم میگویند، گونههای مختلفی از پستانداران دریایى مثل دلفین، شیر دریایى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن که هر کدام حرکات نمایشی خاص خود را انجام میدهند، نگهداری میشود. همچنین فضای سبز پارك دلفین پر از نخل، بنجامین، درخت انجیرمعابد، کاکتوس و اوکالیپتوس بوده و باغ پرندگان نینز در ان وجود دارد که شامل پرندگانی از آمریکای جنوبی، استرالیا، شرق آسیا و آفریقا میباشد.
 پارك ساحلی مرد ماهیگیر نیز با مجسمه 12 متری از مردی که تورش را به سمت دریا گرفته است، یکی از جاذبههای سواحل کیش اس که بعد از مجسمه صیاد مروارید بندرعباس، جزء بزرگترین مجسمههای فیگوراتیو ایران قرار گرفته است. همچنین در این پارك دو آبنما و گیاهان بومی مانند کهور ایرانی، کنار، لور، گز، کرت، بمبرلاری و نخل خرما وجود دارد که عمدتا گردشگران از ساحل این پارك برای درست کردن مجسمه های شنی استفاده میکنند. این پارك در ساحل شرقی جزیره واقع است.
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.