روستای زیارت

روستای زیارت

روستای گردشگری زیارت با ارتفاع هزار متر از سطح دریا روی شیب کوه در دره ی رودخانه ی «خاصه رود» و میان دو دامنه ی کوهستانی و جنگلی قرار دارد. این روستا با داشتن آب و هوایی مطبوع منطقه ای ییلاقی به شمار می آید. در تابستان آب و هوایی خنک و در زمستان هوایی سرد دارد.

این روستا با داشتن جاذبه های گردشگری از قبیل امام زاده عبدالله، چشمه ی آبگرم معدنی با خواص درمانی، آبشار، بافت قدیمی روستا و کوه های سربه فلک کشیده و سرسبز  به عنوان یکی از ده روستای دارای بافت با ارزش تاریخی آشور معرفی شده است. بافت تاریخی روستای زیارت متعلق به دوره های قاجاریه و پهلوی است. آثار به جای مانده در جنگل زیارت به نام تخت خسرو، تخت دیکا، اسپندیار محله و آثار دیگری ازین دست همگی از قدمت روستا و نواحی اطراف آن حکایت دارد.

از اصلی ترین ویژگی روستای زیارت بافت فشرده و درهم تنیده ی بناهای مسکونی آن است به طوری که حیاط هر منزل، در مسیر رفت و آمد اهالی روستا قرار دارد. همچنین رنگ دیوارِ خانه ها و  قدمت آن از دیگر ویژگی های این روستای گردشگری به شمار می رود. از نکات جالب در مورد این روستا میانگین عمر بالای مردم آن است که علت آن نیز زندگی طبیعی و استفاده از مواد غذایی جنگلی است. در حال حاضر روستای زیارت به سرعت رو به گسترش بوده و آپارتمان سازی در این روستا بافت قدیمی و تاریخی آن را خدشه دار کرده است.

استان گلستان ، شهرستان گرگان، دهستان استرآباد جنوبی، هفت کیلومتری جنوب ناهارخوران گرگان
محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.