Zonuzag Village

روستای زنوزق

استان آذربایجان‌شرقی با دارا بودن بیش از ۲۶ روستای هدف گردشگری یکی از استان‌های غنی در این مورد است که از مشهورترین این روستاها می‌توان به کندوان، اشتبین، گل آخور، خشکناب، عنصرود، زنوزق، چراغیل، اسکانلو، نوجه مهر، آقا بابا فرامرزی، کاسین و سفیده خوان اشاره کرد.

زنوزق یکی از قدیمی‌ترین روستاهای پلکانی ایران و به لحاظ وسعت بزرگ‌ ترین آنهاست. مطابق شواهد باستان‌شناسی تاریخ اولیه‌ی این روستا مربوط به دوران صفوی و قبل از آن می‌باشد. معماری این روستا بسیار منحصر به فرد است. گویی این آبادی، معماری پلکانی را با خاک سرخ رنگ ترکیب کرده و منظره‌ای کم‌نظیر از شکوهِ ساخت و ساز را نمایش می‌دهد. صاحبان خانه‌ها با سخاوت، پشت بامشان را در اختیار همسایه‌ی بالایی می‌گذارند تا نقش حیاط را برای آنها بازی کند. خانه‌ها بر دوش یکدیگر سوار می‌شوند و تا بالاترین نقطه‌ی روستا ادامه دارند. گورستان تاریخی زنوزق با سنگ‌ قبرهای متعلق به قرن دهم ه.ق از دیگر جاذبه‌های این روستا می‌باشد.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.