دشت دریاسر

دشت دریاسر

دشت دریاسر

0
Few Clouds

احتمالا با دیدن آن به یاد تصاویری خواهید افتاد که از منظره‌ی کوه‌های آلپ در سوئیس دیده‌اید! دشتی پوشیده از گل‌های زرد با منظره‌ای تماشایی از تعدادی از قله‌های مرتفع رشته‌‌کوه البرز که در ترکیب با سرسبزی محیط اطراف جلوه‌ای کم‌نظیر را رقم می‌زنند. اینجا دشت دریاسر مازندران است.
دشت دریاسر در جنوب شهر تنکابن قرار گرفته است. قله سیالان با ارتفاع نزدیک به 4200 متر در جنوب این دشت واقع شده‌ است در حالی که در سمت شمال، بیشتر شاهد پوشش جنگلی و سرسبز هستیم. دشت دریاسر را می‌توان مرزی میان قله‌های بلند منطقه‌ی الموت و مناطق سرسبز و معتدل استان مازندران دانست.
دشت دریاسر هر سال در میانه‌های بهار از گل‌های زرد پوشیده می‌شود. این منطقه در اردیبهشت‌ماه طبیعتی شگفت‌انگیز دارد و ترکیب سبزی دشت و رنگارنگی گل‌های بهاری با کوه‌های سرسپید و آسمان آبی، نمایی جذاب را به نمایش می‌گذارد.
در فصل بهار چشمه‌هایی از کف دشت دریاسر می‌جوشند و دشت را سیراب می‌کنند. گاهی آب این چشمه‌ها تا حدی زیاد است که شاید برای پیدا کردن محلی خشک برای نشستن با مشکل مواجه شوید!
دشت دریاسر در انتهای یک مسیر کوهپیمایی جذاب نیز جای گرفته است. مسیری که از کوه‌های الموت و در جنوب رشته کوه البرز آغاز می‌شود و پس از گذر از کوه‌های مرتفع بالای سه هزار متر در نهایت به دشت دریاسر ختم می‌شود و گزینه‌ی خوبی برای علاقه‌مندان جدی کوهنوری است. 
برای رسیدن به دشت دریاسر ابتدا باید به شهر تنکابن در استان مازندران بروید. پس از آن وارد جاده دو هزار شوید تا در نهایت به روستای عسل محله برسید. عسل محله آخرین روستا پیش از رسیدن به دشت دریاسر است و  پس از آن باید مسیری را به مدت حدود یک و نیم ساعت پیاده طی کنید تا به دشت دریاسر برسید. 
اگر قصد ماندن در این منطقه را دارید، اقامتگاه‌های محلی و خانه‌های روستایی عسل‌محله و هم‌چنین هتلی که در کنار جاده اصلی دوهزار ساخته شده است، گزینه‌های مناسب شما برای شب‌مانی خواهند بود.
جاده دوهزار جزء مسیرهای جنگلی زیبای شمال کشور است و خود از جاذبه‌های این سفر محسوب می‌شود. مسیری پر پیچ و خم که از میان جنگل می‌گذرد و مناظر جذابی را می‌توان در آن نظاره کرد. 


افزودن دیدگاه جدید