جنگل گیسوم

جنگل گیسوم

رضوانشهر

جنگل گیسوم

21
Few Clouds

«گیسوم» نام منطقه‎ای جنگلی است با درختانِ سر به فلک کشیده و انبوه که پهلو به پهلوی دریای بی‌کران و آبی زده و یکی از زیباترین و آرامش‌بخش‎ترین مکان‎ها را در کناره دریای خزر آفریده است. این جنگل افسونگر در 18 کیلومتری جاده انزلی-تالش واقع شده و کافی است این مسیر را پی بگیرید تا ناگهان خود را در میانه دالانی سبز و انبوه از درختان شاخه در شاخه و سر به آسمان ساییده بیابید، اینجا درختان عاشق‌اند و دست در دست هم دارند و آغوش برای هم باز کرده‌اند و دالانی سبز ایجاد کرده‎اند که تنها نوری که از خورشید به آن می‎رسد، دسته‎های نازک نور است که از میان شاخ و برگ درختان به سختی راه یافته و بر زمین می‎تابند.

اینجا چون تکه‏‌ای از بهشت است، بوی درختان و زمین نمناک با هم آمیخته و سحرانگیز و افسون‎گر است، کافی است کمی در عمق جنگل پیش بروید و خودتان در میان طبیعت بکر و زیبای گیسوم رها کنید، دست بر جان درختان بکشید و گوش به نوای پرندگان بسپارید و غرق زیبایی جنگل شوید تا احساس زندگی در شما جاری شود. اگر خوش‎شناس باشید، صدای پای اسب‌ها را هم می‎شنوید و با گل ه‏ای رها از اسب‎های خوش قامت و استواری مواجه می‌شوید که چون تصویری ثابت‎مانده یا عکسی از دل طبیعت است.

این منطقه یکی از معدود سواحل جنگلی ایران است، جایی که جنگل و دریا به هم پیوسته‏ و دست به دست هم داده‎اند و بدل به یکی از زیباترین سواحل خزر شده‏ اند. از  دل جنگل که بگذرید و مسیر را ادامه برای رسیدن به منطقه زیبای گیسوم کافی است جاده انزلی-آستار را پی بگیرید، کمی بعد از رضوانشهر و پیش از شهر اسالم، به جنگل و ساحل گیسوم می ‏رسید که از توابع بخش پره‎شهر تالش است گیسوم با شن‎های ریزِ نرم، صدف‎های رنگارنگ و موج‎های آبی و بازیگوش دریا، زیبا و نفس‎گیر است، به اینجا که می ‏رسید باید کفش‎هار ا به کناری بگذارید و پا بر ساحل گذاشته و حس نرم ماسه و حس لطیف و خنک حریر دریا را در خود فرو برده و لبریز از طبیعتی بخشنده و مهربان شوید.  

برای رسیدن به منطقه زیبای گیسوم کافی است جاده انزلی-آستار را پی بگیرید، کمی بعد از رضوانشهر و پیش از شهر اسالم، به جنگل و ساحل گیسوم می‏رسید که از توابع بخش پره‎شهر تالش است.
این منطقه امکانات تفریحی و اقامتی زیادی دارد؛ بعد از گذر از جنگل به منطقه روستایی گیسوم که کنار ساحل واقع شده، می‏رسید در این منطقه امکان اجاره ویلا و سوئیت فراهم است، اما چادر زدن در جنگل هم در این منطقه مرسوم است که البته نیاز به تجربه و امکانات کافی دارد. در ساحل گیسوم هم امکاناتی چون بوفه و رستوران و فروشگاه و همچنین امکان ورزش‎های آبی چون شنا و جت اسکی فراهم شده است. 
منطقه قلعه رودخان و آبشار ویسادار در نزدیکی این جنگل قرار دارد، بنابراین با برنامه ریزی برای سفر خود می‏توانید این مقاصد را هم در سفر به گیسوم بگنجانید. منطقه گیسوم با تنوع گیاهی و جانوری بالا، یکی از بکرترین مناطق شمال ایران است.
جنگل گیسوم مثل سایر مناطق شمالی ایران، در هر فصلی از سال زیبایی‎های خاص خودش را دارد، اما در بهار و اوایل پاییز این منطقه غماز و دلبرباست. 


افزودن دیدگاه جدید