رفتن به محتوای اصلی
جنگل فندقلو

جنگل فندقلو

اردبیل

جنگل فندقلو

29
مه آلود

مه آلود

12°c

82%

06:10

17:10

جنگل فَندُقلو یکی از جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل است که با سفر به آن می‌توان جلوه‌های جذاب و مختلفی از طبیعت را نظاره کرد؛ از چشمه‌ی آب گرم تا دشت‌های پوشیده از گل بابونه، از کوه‌های سرسبز و پوشیده از چمن تا مسیر تله ‌کابین جذاب حیران میزبان شما هستند.
جنگل فندقلو در نزدیکی شهر نَمین قرار گرفته و در منطقه‌ای مرتفع جای دارد. گونه‌های گیاهی مختلفی در این جنگل رشد می‌کنند که از میان آن‌ها می‌توان به فندق، مَمرَز، راش و بلوط اشاره کرد. نام این جنگل نیز با توجه به تعداد زیاد درختان فندق در این جنگل انتخاب شده است. 
یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به جنگل فندقلو اواخر فصل بهار است. زمانی که جنگل فندقلو با رویش گل‌های بابونه، سپیدپوش می‌شود. در این فصل تپه‌ها و دشت‌های فندقلو کاملا سفید به نظر می‌رسند، به طوری که انگار بارش سنگین برف، منطقه را غرق در سفیدی کرده است. گل بابونه به صورت خودرو در جنگل فندقلو می‌روید. هر سال جشنواره‌ی گل‌های بابونه نیز در این منطقه برگزار می‌شود. علاوه بر بابونه انواع دیگری از گل‌های خودرو نیز در فندقلو رشد می‌کنند. 
تله کابین حیران از دیگر جاذبه‌های این منطقه است. مسیر این تله کابین از نزدیکی گردنه‌ی حیران آغاز شده و سپس وارد جنگل فندقلو می‌شود.
پیست اسکی فندقلو از جذابیت‌های این منطقه برای ورزشکاران است. پیست اسکی روی چمن فندقلو در منطقه‌ای کوهستانی جای گرفته و هر سال میزبان مسابقات اسکی روی چمن و اردوی تیم ملی اسکی ایران است. 
استخر آب‌گرم مشه‌سویی نیز در جنگل فندقلو واقع شده و به جذابیت این منطقه برای طبیعت‌گردان افزوده است. برای رسیدن به استخر آب‌گرم مشه‌سویی باید بخشی از مسیر را با پای پیاده طی کرد. 
جنگل فندقلو در فاصله‌ی ۱۰ کیلومتری شهر نمین و ۳۰ کیلومتری شهر اردبیل قرار گرفته است. برای دسترسی به این منطقه‌ی جذاب و زیبا باید وارد جاده‌ی اردبیل به آستارا شوید. پیش از رسیدن به شهر نمین، تابلو جنگل فندقلو را خواهید دید که مسیر جنگل را به شما نشان می‌دهد. مسیر دیگر برای رسیدن به جنگل فندقلو از گردنه‌ی حیران می‌گذرد. 
تالاب استیل آستارا، آبشار لاتون، دریاچه سوها، آبشار زمرد و کوه اسپیناس از دیگر جاذبه‌های طبیعی نزدیک به جنگل فندقلو است که هر کدام به تنهایی، جاذبه کافی برای یک گردش یک روزه را دارد.


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.