رفتن به محتوای اصلی
تونل برفی ازنا

تونل برفی ازنا

ازنا

تونل برفی ازنا

0
آسمان صاف

آسمان صاف

19°c

13%

06:09

18:09

اگر عاشق برف هستید و برف‌بازی در زمستان از تفریحات مورد علاقه شماست، تونل برفی ازنا شما را به تفریح موردعلاقه‌تان خواهد رساند. تونل برفی یکی از جاذبه‌های ازنا در استان لرستان است. نکته جالب در مورد این تونل برفی این است که این تونل به صورت طبیعی در برف و یخ‌های دامنه اشترانکوه و منطقه کمندان به وجود آمده است. این تونل 800 متر طول دارد، ارتفاع آن از کف تا سقف 2و نیم تا 3 متر است. زمان بازدید از این تونل، فصل بهار و تابستان و اوایل پاییز است. به این فکر کنید که در تابستان و در هوای گرم، بتوانید برف بازی کنید، این یک تجربه بی‌نظیر است که طبیعت ازنا به ما عرضه کرده است. البته همانقدر که بازدید از این تونل در تابستان می‌تواند هیجان‌انگیز و خاص باشد، در زمستان این تونل خطرناک است. تونل برفی ازنا بزرگترین تونل طبیعی و برفی کشور است و چشم‌اندازهای کوهستانی بسیار زیبایی دارد. در بالای تونل نیز می‌توانید از سرسره بازی بر روی برف و برف‌بازی لذت ببرید. این تونل طبیعی از انباشته شدن برف سال‌های زیادی ایجاد شده است. 
ازنا دره که  محل به وجود آمدن این تونل برفی است یکی از زیباترین مناطق گردشگری کوهستان‌های اشترانکوه معروف به آلپِ ایران است. در این منطقه پوشش گیاهی متنوع، چشمه‌ها و آب جاری و حیوانات وحشی بسیاری وجود دارد. صخره‌ها در این دره بسیار رعب‌آور، بلند و کاملا عمود هستند. این دره تا نزدیک ظهر به طور کامل سایه است و خبری از آفتاب در آن وجود ندارد. 
در سفر خود به ازنا می‌توانید به سایر جاذبه‌های دیدنی این شهر نیز سری بزنید. قلعه دز ازنا، قلعه تاریخی کمندان، رودخانه ماربره در ازنا، روستای دربند در ازنا، روستای دره تخت ازنا و سراب تیان در ازنا از جمله جاذبه‌های گردشگری است که در شهر ازنا قرار گرفته و بازدید از آنها سفر شما را لذت‌بخش‌ و به یادماندنی خواهد کرد. 
برای رسیدن به تونل برفی لازم است خود را به شهرستان ازنا در استان لرستان برسانید. پس از حرکت به سمت میدان راه‌آهن، مسیر روستای گردشگری دره تخت را در جنوب ازنا انتخاب کنید. پس از طی پنج کیلومتر به روستای دره تخت و دامنه‌های اشترانکوه می‌رسید. پس از حرکت به سمت شرق و گذر از روستاهای مختلف به روستای کمندان می‌رسید. این روستا دقیقا در ابتدای ازنادره در کوهپایه اشترانکوه قرار دارد. با رسیدن به این روستا با مسیر سختی مواجه هستید و باید به سمت ارتفاعات حرکت کنید. حال با دنبال کردن مسیر رودخانه‌ای به تونل برفی می‌رسید. می‌توانید ماشین خود را در روستای کمندان پارک کنید و بعد از حدود یک ساعت پیاده‌روی این پدیده طبیعی زیبا را ببینید. تونل برفی حدود 200 کیلومتر با ازنا فاصله دارد بنابراین برای بازدید از این جاذبه بی‌نظیر بهتر است یک روز وقت در نظر بگیرید.  
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.