رفتن به محتوای اصلی
تله کابین حیران 

تله کابین حیران 

تله کابین حیران 

0


تله کابین حیران یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری استان گیلان است و تاریخچه ی افتتاح آن به سال ۱۳۹۰ خورشیدی می رسد. این تله کابین در ارتفاعات رشته  کوه های زیبای البرز ساخته شده است و می توان گردنه حیران را از نمایی بالا به نظاره نشست.  گردنه ی حیران از توابع بخش مرکزی شهرستان آستارا در غرب فلات آذربایجان و از مناطق گردشگری استان گیلان و مرز استان اردبیل و همچنین مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد. این منطقه یکی از مناطق کم نظیر ایران و استان گیلان از لحاظ آب و هوا و اقلیم و پوشش گیاهی است که سالانه پذیرای عاشقان طبیعت دوستان و ایران گردان است. 
تله کابین حیران در ۳۵ کیلومتری شهرهای اردبیل و آستارا قرار دارد. در صورتی که از شهر اردبیل به سمت آن بروید پس از ۲۵ دقیقه رانندگی و چنانچه از سمت شهر گیلان عزم سفر داشته باشید پس از حدود ۴۰ دقیقه تابلوهای مجموعه ی گردشگری روستای حیران نمایان می شود. این منطقه مجهز به پارکینگ اختصاصی بزرگی است و در صورتی هم که تمایل داشته باشید با خودروی غیر شخصی به این منطقه سفر کنید بایستی در شهرهای آستارا و یا اردبیل به مقصد شهر مخالف تاکسی یا اتوبوس سوار شوید. 
این تله کابین به دلیل موقعیت جغرافیای خاصش در نوع خود بی نظیر است و از چشم انداز بسیار زیبایی برخوردار است در شرق تله کابین دریای خزر و شهر آستارا و جاده ی بی مانند گردنه حیران، در غرب و جنوب آن جنگل های انبوه فندقلو و از سمت شمال به شهرهای مرزی جمهوری آذربایجان مشرف است.
 زمان سفر با این تله کابین در حدود ۱۲ دقیقه است و در ایستگاه فندوق لو می توان استراحت کرد و از رستوران ها و کافه آن برای صرف غذا در دل طبیعت بهره برد. تله کابین حیران روزانه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب در صورت مساعد بودن شرایط جوی دایر است. در این دهکده ی توریستی علاوه بر تله کابین می توان از پیست کارتینگ نیز استفاده کرد و فرصت مناسبی برای عاشقان سرعت و هیجان است. بهترین زمان برای سفر به این روستای توریستی  نیمه ی اول سال یعنی فصل های بهار و تابستان است. ذکر این نکته ضروری است که در هر فصل حتی در گرمترین ماه های سال این منطقه سرد است و به همراه داشتن لباس گرم ضروری است. در طی سفر با تله کابین حیران علاوه بر سفری رویای در دل ابرها می توان نگاهی نیز به  قلعه ی شیدان متعلق به عصر ساسانیان انداخت که امروزه در خاک جمهوری آذربایجان واقع است.  
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.