تالاب بین المللی فریدونکنار

تالاب بین المللی فریدونکنار

مجموعه تالاب بین المللی فریدون‌کنار در جنوب شرقی فریدون‌کنار، با ارتفاع متوسط 23 متر زیر سطح دریا، یکی از غنی‌ترین اکوسیستم های تالابی شمال ایران و یکی از 22 تالاب ثبت‌شده در کنوانسیون رامسر در ایران است. این منطقه در فاصله‌ای نزدیک به دریای خزر، برخوردار از دامنه‌ وسیعی از رویشگاه‌های طبیعی و مصنوعی شامل انواع آب‌بندان‌ها، استخرها، پناهگاه حیات وحش، مزارع برنج و مناطق جنگلی پَست خزری است.

در حال حاضر بیش از نیمی از آن به کشتزارهای برنج تبدیل شده است و مساحت باقی مانده  به شکل متغیری زمستان‌ها پر آب است و مساحت آن به حداکثر خود می‌رسد و در تابستان کم آب و یا خشک می‌شود و سطح آن پوشیده از گیاهان.

این تالاب زیستگاه میلیون ها پرنده مهاجر کمیاب، به‌ویژه گونه نادر و در معرض انقراض دُرنای سیبری است که مداوم در حال حرکت میان ایران و روسیه است و زمستان ها را در این تالاب به سر می‌برد. سازمان محیط زیست جهت امنیت مهاجران و میهمانان پُست های نگهبانی در این منطقه قرار داده است. برای گشت و گذار در تالاب فریدون‌کنار مانند هر تالاب دیگری به چکمه‌های بلند و لباس‌های مقاوم به آب نیاز است.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.