بازار فومن

بازار فومن

بازارهای محلی گیلان بازتاب شکل زندگی و آداب و رسوم مردم این سرزمین است؛ در این بازارها می‌توانید سفره رنگارنگ مردم را از نزدیک ببنید و برای خودتان سوغاتی از سبزیجات و میوه‌های تازه به ارمغان بیاورید. بازارهایی که از گذشته تا امروز با تغییرات اندکی همواره برپا بوده است و گشت و گذار در آن به معنای ورود به یک دنیای پر جنب و جوش از فروشندگان با رده‌های سنی مختلف است که با روی خوش تلاش دارند کالای خود را به فروش برسانند.

بازار محلی به نوعی با زندگی تعداد زیادی از مردم منطقه ارتباط مستقیمی دارد؛ در این بازار عده‌ای محصولات بومی و کشاروزی خود را به فروش می‌رسانند و عده دیگر مایحتاج خود را تامین می‌کنند.  بسیار اتفاق می‌افتد که زنان در این بازارها محصولات مردان خانه را به فروش می‌رسانند و با لباس‌های رنگارنگ و لهجه شیرین شما را به خرید محصولات خود ترغیب می‌کنند. بدون شک بازار فومن یکی از متنوع‌ترین و خوش رنگ‌ترین بازارهای کشور است که علاوه بر  مردم محلی گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

 صبح زود فروشندگان به محل بازار می‌آیند و بساطشان را پهن می‌کنند، هر که زودتر بیاید جای بهتری خواهد داشت اما با این حال اکثر فروشنده‌ها اعتقاد دارند روزی دست خداست. در حقیقت بازارهای هفتگی مکان مناسبی برای خرید تمام هفته است زیرا قیمت‌ها پایین‌تر و کیفیت کالاها به مراتب بالاتر از سایر مراکز فروش است. از دیگر امتیازهای مهم بازارهای هفتگی متعادل نگه داشتن بهای اجناس، کالاها و جلوگیری از افزایش نامتناسب قیمت‌ها است. البته این امتیاز در همه بازارها لحاظ نشده و نمی‌شود. این بازارها، محلی برای دید و بازدید دوستان و آشنایان نیز هست، زیرا اکثر مردم برای خرید به بازارهای هفتگی می‌روند.

در بازار سه شنبه فومن علاوه بر برنج و چای، برخی از محصولات حصیری و سفالی نیز عرضه می‌شود. پنیر سیاهمزگی و کلوچه فومن دو فرآورده مهم این شهر است که در بازار بیش از محصولات دیگر هوادار دارد. وسایل درو و کارد و چاقوهای ساخت ماسوله و گلیم و نمد و فرآورده‌های دامی که مربوط به شولم و گشت رودخان است نیز در این بازار عرضه می‌شود. 

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.