رفتن به محتوای اصلی
آکواریوم بزرگ بندر انزلی 

آکواریوم بزرگ بندر انزلی 

بندرانزلی

آکواریوم بزرگ بندر انزلی 

0
کمی ابری

کمی ابری

30°c

54%

05:09

18:09

آکواریوم بزرگ  بندر انزلی بزرگترین آکواریوم تونلی ایران به طول 40 متر واقع در استان گیلان شهر بندر انزلی در قلب بندر تجاری انزلی واقع شده است و بازدیدکنندگان را به تماشای دنیای زیر آب دعوت می‌کند. بندر انزلی یکی از زیباترین شهرهای ایران و استان گیلان و از مهم‌ترین مراکز جذب گردشگر در شمال ایران به حساب می‌آید. این شهر بندری هم از منظر معماری بسیار دیدنی است و هم از برجسته‌ترین مراکز تجاری شناخته شده در میان مردم ایران است تا آنجا که بندر انزلی را به‌عنوان پنجمین بندر فعال اقتصادی کشور می‌شناسند. ناحیه‌ای در انزلی که از منظر اقتصادی اهمیتی افزون دارد، منطقۀ آزاد تجاری-صنعتی است که در سال 1384 به‌عنوان یکی از مناطق آزاد هفت‌گانۀ ایران در شهر انزلی و شهر رشت تأسیس شد. آکواریوم فنتستیک بندر انزلی در سال 1397 در این منطقه برپا شده و بر رونق و شکوفایی آن افزوده است. این آکواریوم با امکانات بسیار پیشرفته و بودجۀ چند میلیون یورویی احداث شده است. اطلاعات مربوط به هر گونه در صفحه نمایش کنار آن پیوسته در حال نمایش است.
 این مکان تفریحی از دو بخش آکواریوم و باغ خزندگان تشکیل شده است. آکواریوم بندر انزلی فضای بی‌نظیری را برای علاقه‌مندان به آبزیان فراهم آورده است. در اینجا بیش از 350 گونه نادر از آبزیان زنده وجود دارند. در این میان 200 گونه از آبزیان از پنج قارۀ جهان در آکواریوم انزلی نگهداری می‌شوند. بخش اول آکواریوم به جنگل آمازون مشهور است، در میان جنگل رودخانه‌ای زیبا جریان دارد و درون این رودخانه ماهیان بومی منطقۀ آمازون از جمله سفره ماهی آب شیرین، طوطی ماهی، اسکار ماهی و غیره وجود دارند. در بخش بعدی به ماهی‌های صخره‌های مرجانی می‌رسید و پس از آن نوبت به غار دریایی و زیردریایی می‌رسد. ماهی‌های جذاب و زیبای دریای خزر از جمله فیل ماهی و خاویار در بخش بعد منتظر شما هستند و در نهایت به ملاقات کوسه ماهی‌های گوشتخوار می‌روید. 
پس از این بخش‌ها تازه به قسمت اصلی آکواریوم، یعنی تونل می‌رسید که بزرگترین تونل آبی ایران به شمار می‌رود. این تونل 40 متری در نیمۀ اول، یعنی 20 متری ابتدایی خود، شما را به ملاقات آبزیان گوشت خوار و در نیمۀ انتهایی‌اش به دیدن آبزیان گیاه‌خوار دعوت می‌کند. در طبقۀ دوم نیز فضای کوچکی به مجموعه‌ای از پرندگان و خزندگان اختصاص یافته است. در اینجا می‌توانید گونه‌هایی چون کروکودیل، مرغ بهشتی، ایگوانا و طوطی ماکائو را ببینید. 
در اینجا می‌توانید لذت غذا دادن به ماهی‌ها را تجربه کنید. باغ خزندگان، بولینگ، سینمای چندبعدی، بخش‌های تجاری و فروشگاهی، شهر بازی، و سوئیت‌های اقامتی نیز در مجاورت مجموعه امکانات دیگری برای تفریح و اقامت برای شما فراهم می‌آورد. در سینمای واقعیت مجازی بازدیدکنندگان می‌توانند به مکان‌های دوردست سفر کنند و در فروشگاه مجاور تونل فرصت بی‌نظیری برای خرید سوغاتی خاص بندر انزلی ایجاد شده است. صنایع‌دستی دریایی، از جمله جاسوئیچی‌های صدفی و عروسک‌های ماهی از آن جمله است. در شهربازی نیز می‌توانید از انواع بازی‌های ویدئویی و شبیه ساز مسابقات رالی استفاده کنید. 
اگر به بازدید آکواریوم بندر انزلی رفتید می‌توانید از آبزیان شگفتی که در این مکان وجود دارند عکاسی کنید، اما امکان استفاده از فلش دوربین در این فضا وجود ندارد. چرا که نور فلش دوربین سبب ایجاد آسیب جدی به بینایی آبزیان و از دست رفتن حس جهت‌یابی آنها می‌شود. در لحظه برخورد نور فلش با چشمان این جانداران زیبا آنها ممکن است واکنشی آنی به این نور نشان دهند که هم به خود و هم دیگر آبزیان موجود درآکواریوم آسیب بزنند. بنابراین، این مسئله را جدی بگیرید و توجه داشته باشید که جانداران برای سرگرمی انسان‌ها خلق نشده‌اند. این مرکز همه روزه از ساعت 11 تا 22 پذیرای بازدیدکنندگان است و برای ورود کودکان زیر 3 سال نیاز به تهیۀ بلیط نیست. آکواریوم بزرگ بندر انزلی در شهر انزلی، جاده زیباکنار، منطقه آزاد انزلی، فاز تجارت و گردشگری قرار دارد و معمولاً  در روزهای تعطیل بسیار شلوغ است. در جنب مجموعه نیز رستوران‌ مجهزی آمادۀ پذیرایی از مهمانان با انواع غذاهای دریایی است. اگر به بندر انزلی رفتید حتما از دیگر جاذبه‌های این شهر بندری از جمله مرداب انزلی، مناره انزلی و پارک جنگلی بندر انزلی، کاخ موزه بندر انزلی، بازار ماهی‌فروشان انزلی نیز دیدن کنید. 
 

نشانی:استان گیلان، بندر انزلی، منطقه آزاد انزلی،کیلومتر 5، بلوار فاتحی، ایران

تلفن:981334438596+


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.