رفتن به محتوای اصلی
آبشار پیچ آدران

آبشار پیچ آدران

آدران

آبشار پیچ آدران

25
آسمان صاف

آسمان صاف

25°c

23%

05:05

20:05

جاده چالوس یکی از زیباترین جاده های ایران است و از مهمترین جاده‌های دسترسی مردم کرج و تهران به شمال ایران به حساب می آید. این جاده با مسیرهای پر پیچ و خم و هیجان انگیز و چشم‌اندازهای طبیعی و جذاب، به عنوان یک راه ارتباطی برای رساندن مسافران از شهر کرج به چالوس و به عکس، مورد استفاده قرار می گیرد و خود با داشتن ده ها جاذبه طبیعی و زیبا به عنوان یک مقصد پر طرفدار و پر تردد مورد توجه گردشگران است. 
آبشار پیچ آدران از آبشارهای فصلی استان البرز از طریق این جاده دسترسی دارد و در کیلومتر 15 آن قرار گرفته است. این آبشار از ذوب شدن برف ها در فصل های بهار و تابستان به وجود می آید. 
ارتفاع آبشار پیچ آدران در حدود ۹۰ متر است و به علت همین ویژگی یکی از آبشارهای بزرگ کشور محسوب می شود. این آبشار زیبا از دل صخره ای به پایین سرازیر شده و پس از طی مسیری به رودخانه کرج متصل می شود. نام "آدران" از نام دهستانی که در بخش آسارا از شهرستان کرج واقع شده، گرفته شده است.
با این که فصل های بهار و تابستان بهترین فصول برای بازدید از این آبشار است، اما در زمستان قندیل‌هایی بلورین و زیبایی در این آبشار شکل می‌گیرد که بسیار دیدنی است.
آبشار پیچ آدران، تنها آبشار موجود در منطقه نیست و در مسیر رسیدن به آن با آبشارهای کوچک دیگری هم مواجه می-شویم که به هفت چشمه مشهور است. این آبشارها ارتفاعی حدود پنج متر دارند. همچنین در بالاي آبشار و در ادامه اين دره کوچک و پر طراوت، آبشار زيباي ديگري با ديواره هاي پوشيده از خزه و سرخس به پايين سرازیر می شود. 
پوشش گیاهی دره منتهی به آبشار بیشتر از درختان بید، بوته ها و درختچه های کنار رودخانه تشکیل شده است. همچنین در مسیر آبشار، سنگ ها و صخره هایی وجود دارند که عبور از آنها نیاز به آمادگی جسمانی دارد. چشمه ها و غارهای طبیعی از چشم-اندازهای دیگر این مسیر زیبا و سرسبز است. 
نزدیک بودن آبشار پیچ آدران به شهرهای کرج و تهران باعث شده که اهالی این شهرها با زمان کمی خود را به آن رسانده و چند ساعتی را فارغ از گرمای طاقت فرسای شهر در تابستان، به استراحت و تفریح بپردازند. 
کوه‌های بلند جنوبي البرز، رود خروشان کرج، درختان سرسبز، چشمه سارهاي زلال و آبشارهایی که آب خنک را با سخاوت تمام به روی بازدیدکنندگان خود می ریزند، همه و همه مجموعه ای عالی و منحصر بفرد از یک طبیعت بکر را به بازدیدکنندگان خود هدیه می دهند.
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.