رفتن به محتوای اصلی
آبشار مجن

آبشار مجن

شاهرود

آبشار مجن

38
آسمان صاف

آسمان صاف

19°c

82%

05:05

19:05

شهر شاهرود یکی از زیباترین شهرهای استان سمنان است که با سفر به آن می‌توانید از مجموعه‌ای متنوع از جاذبه‌های گردشگری طبیعی بازدید کنید؛ از کوه و کویر گرفته تا آبشار و جنگل. آبشار مُجن یا تنگه داستان یکی از جاذبه‌های گردشگری طبیعی زیبای شهرستان شاهرود است که در نزدیکی شهر کوچکی به همین نام واقع شده است.

آبشار مجن در میان یک دره واقع شده است که ریزش آب از میان صخره‌های این دره جذابیت این آبشار نه چندان مرتفع را دوچندان می‌کند. آب آبشار پس از فروریختن از صخره‌ها وارد رود مجن می‌شود. رودی به طول ۲۵ کیلومتر که البته میزان آب آن در فصل‌های مختلف متغیر است.

برای رسیدن به آبشار مجن باید قسمت کوتاهی از مسیر را در آب طی کنید. یک پیاده‌روی کوتاه در آب خنک و زلال شما را به آبشار مجن خواهد رساند.

برای بازدید از آبشار مجن باید خود را به شهر مجن در فاصله‌ی حدودا ۳۵ کیلومتری شهر شاهرود برسانید. از شهر مجن تا آبشار چیزی در حدود ده کیلومتر فاصله است که می‌توان آن را با خودرو پیمود. اگرچه این جاده تا آبشار خاکی است اما می‌توان با وسایل نقلیه عادی نیز از آن گذر کرد. این جاده به پارکینگ آبشار می‌رسد و در نهایت با پیاده‌روی کوتاهی از محل پارک خودروها به آبشار مجن خواهید رسید.

شهر مجن در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده است. آب‌وهوای این شهر در فصل‌های پاییز و زمستان سرد است. مردم مجن در این فصل گاهی بارش سنگین برف و یخبندان را نیز تجربه می‌کنند. مجن در نیمه اول سال آب‌و‌هوای دلپذیری دارد که به هیچ وجه شبیه مناطق کویری همسایه‌ی آن نیست. به این ترتیب بهترین فصل بازدید از این منطقه اواخر بهار و تابستان است.

شغل بیشتر مردم این شهر کشاورزی، باغداری و دامداری است. قرارگیری مجن در منطقه‌ای کوهستانی باعث شده که تنها راه ارتباطی آن با نواحی اطراف، جاده‌ی آسفالته‌ی این شهر به سمت شاهرود و بسطام باشد.

سایر مطالب
 • بازار سرپوشیده شاهرود
  بازار سرپوشیده شاهرود
 • مسجد جامع فرومد
  مسجد جامع فرومد
 • جنگل ابر
  جنگل ابر

افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.