رفتن به محتوای اصلی
آبشار لونک

آبشار لونک

سیاهکل

آبشار لونک

16

طبیعت شمال ایران کم‌نظیر است و در هر گوشه‌اش می‌توان مناظر جذابی را یافت. جاده‌های کوهستانی این منطقه از کشورمان نیز زیبایی‌های منحصر به فرد خود را دارند. مسیر کوهستانی و جنگلی سیاهکل به دیلمان یکی از این جاده‌ها است که آبشار زیبای لونَک را در خود جای داده است.

آبشار لونک در واقع حاصل پیوند دو آبشار جداگانه است که پهنایشان به حدود ۲۰ متر می‌رسد. ارتفاع این آبشار نیز در حدود 6 متر است و آب پس از فرود از آبشار وارد رودخانه شیم‌رود می‌شود.

در فصل بهار مقدار آب آبشار لونک به بیشترین مقدار خود می‌رسد که البته امری طبیعی است. از سویی دیگر تابستان فصل کم‌آبی این آبشار است. در زمان افزایش آب، دو آبشار به یکدیگر می‌پیوندند تا جذابیت این منظره دوچندان شود.

آبشار در منطقه‌ای جنگلی واقع شده و طبیعت اطراف آن هم بسیار تماشایی است. رودخانه‌ای که این آبشار در دل آن و درون دره شکل گرفته، خود از جاذبه‌های دیگر این ناحیه است.

خوشبختانه زیرساخت‌های گردشگری نیز تا حدودی در حوالی آبشار لونک احداث شده‌اند و گردشگران می‌توانید به امکاناتی هم‌چون سرویس بهداشتی و آب لوله کشی دسترسی داشته باشند. در نزدیکی رودخانه نیز رستوران، سرویس بهداشتی و آلاچیق ساخته شده است.

بهترین زمان برای سفر به آبشار لونک را می‌توان فصل بهار و پاییز دانست. زمانی که مقدار آب آبشار در بیشینه است. از سوی دیگر در فصل بهار می‌توان نظاره‌گر رویش گل‌های رنگین در این منطقه بود و در فصل پاییز نیز می‌توان از طبیعت هزاررنگ مناطق جنگلی لذت برد. سرسبزی طبیعت اطراف آبشار لونک در فصل تابستان نیز چشم‌نواز است. در زمستان اما معمولا منطقه سپیدپوش از برف است و با این که مناظر بسیار زیبایی پدید می‌آید، شرایط سفر به آن به آسانی دیگر فصل‌های سال نیست.

برای رسیدن به آبشار لونک باید در ابتدا به سیاهکل در استان گیلان بروید و از آن جا راهی دیلمان شوید. پس از طی حدود ۲۱ کیلومتر به آبشار خواهید رسید.


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.