آبشار لاتون

آبشار لاتون

آبشار لاتون یکی از مرتفعترین آبشارهای ایران به شمار میرود که در شهرستان آستارا در غرب استان گیلان قرار دارد. لاتون با 105 متر ارتفاع از دامنههای شرقی کوه اسپیناس سرچشمه میگیرد. این آبشار در 15 کیلومتری جنوب شهر آستارا قرار دارد و با استان اردبیل هم مرز است.

لاتون با سرچشمه گرفتن از «اسپینه» یا اسپیناس، به رودخانه 17کیلومتری لوندویل میریزد و درنهایت راه خود را تا دریای خزر پیش میگیرد.

مسیر صعود به آبشار از نزدیکترین روستا، یعنی «کوته کومه» حدود 6 کیلومتر مسافت دارد. در طول مسیر باید از تپههای سرسبز و جنگلی عبور کرد. بر سر راه چندین چشمه آب معدنی را نیز میتوان دید. درنهایت با عبور از مسیری دشوار و پرتگاهی، آبشار از دوردست نمایان میشود.

پوشش جنگلی زمینهای اطراف آبشار شامل درختان آلو، به، گلابی، فندق و سیب وحشی است. از تنوع جانوری لاتون نیز می توان به گرگ، گراز و جوجه تیغی اشاره کرد.

ناگفته نماند که بر فراز آبشار، قلعه ای هم به نام اسپیناس وجود دارد که با طی مسیری به صورت کوهنوردی میتوان به آن رسید. همچنین اطراف آبشار لاتون مقصد جذابی برای صخره نوردان به شمار میرود.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.