تفرش

گلگشتی از مبدأ تهران
از تهران به تفرش

روز 1
روز 2
روز 3
روز 4

برخی تهرانی‌ها وقتی تهران را ترک می‎کنند، مقصد نامعلومی دارند. شلوغی و ترافیک مسیرهای شمالی از یک سو و تکراری شدن مقصدها از سویی دیگر، باعث می‎شود تا پایتخت‌نشینان همواره به دنبال مقاصد جدید و متفاوت باشند. اگر شما هم جزو این دسته از تهرانی‌ها هستید، پیشنهاد متفاوتی برای شما داریم.

روز اول

این مسیر سفر از شهر تهران آغاز می‎شود. مسیر تهران تا طالقان را از طریق اتوبان تهران – قزوین انتخاب کرده و شبی را در این خطه سرسبز سپری کنید. سد و دریاچه طالقان را ببینید و یکی دو نمونه از 72 روستای طالقان را بازدید کنید.  «آبشار کَرکبود» هم در روستایی به همین نام در طالقان قرار دارد.

روز دوم

در روز دوم سفر از راه نظرآباد به سمت بویین‎زهرا بروید. بویین‎زهرا روستاهای دیدنی‎ زیادی در اطراف خود دارد که از جمله آن‎ها می‎توان به رودک، شاخدار، خیارج و چلمبر اشاره کرد.

از بویین‎زهرا رهسپار ساوه شوید. ساوهای که با باغهای انارش مشهور است. همچنین قلعه دختر، شهر زیرزمینی آوه و مسجد جامع از جمله آثاری است که می‎توانید در ساوه سراغی از آن بگیرید. با این‎که روز پربازدیدی را گذرانده‎اید، بهتر است خود را به قم برسانید و از امکانات اقامتی این شهر استفاده کنید.

روز سوم

صبح روز سوم سفر قم را به قصد کاشان ترک کنید. گشت و گذار در کاشان یک روز زمان می‎خواهد. در این یک روز باید آثاری از جمله باغ فین، تپه سیَلک، بازار و مسجد آقا بزرگ را ببینید و اگر در فصل بهار سفر می‌کنید، به سراغ قمصر و کارگاه‎های گلاب‎گیری بروید. می‎توانید شب را در روستای برزُک اقامت کنید

 

روز چهارم

صبح روز بعد عازم دلیجان شوید.

در دلیجان غار «چال نخجیر» را ببینید و اگر به گل و گلخانه علاقهمندید در محلات هم توقفی کرده و گشتی در گلخانه‎های وسیع آن بزنید. سپس به سمت خورهه رفته و ستون‎های سنگی سبک یونانی را از نزدیک ببینید.

شب را در آشتیان سپری کنید. عمارت مستوفی الممالک، موزه آشتیان، روستاهای آهو و شهراب را در آشتیان ببینید و آشتیان را به سمت مقصد سفر، تفرش، ترک کنید.

تفرش را با باغ‎های خرم‎اش می‎شناسند. در فصل بهار و پاییز، چشم‎اندازهای زیبایی را در این شهرستان میتوان دید.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.