رفتن به محتوای اصلی

نوع پوشش

 

Dress-code

مانند بسیاری از کشورهای جهان، ایران نیز نوع پوشش لباس خود را دارد. با توجه به احکام اسلامی از جمله "حجاب" انتظار می رود که گردشگران لباس های مناسب را انتخاب کنند.

نکته 1: خانمها! لطفاً موهای خود را با روسری بپوشانید. روسری شایع ترین نوع پوشاک برای پوشش سر و مو است. لطفاً برای پوشاندن بدن حتماً لباس گشاد بپوشید. بازوها نباید لخت باشند و پاها باید تا مچ پا پوشانده شوند.

نکته 2: آقایان! لطفاً در مکانهای عمومی شلوار کوتاه یا پیراهن آستین کوتاه و پیراهن تنگ نپوشید. آقایان می توانند با توجه به برنامه و رویدادی که در آن شرکت می کنید از کراوات، پاپیون و تی شیرت استفاده کنند.

نکته 3: در پروازهای ایران معمولاً از مسافران درخواست می شود هنگام ورود به حریم هوایی ایران، حجاب خود را رعایت کنند. توصیه ما به شما این است که یک مانتو یا کت و روسری به همراه داشته باشید تا بپوشید. پس از  ورود به شهر می توانید با بازدید از فروشگاه ها، از جدیدترین سبک های مد در ایران دیدن کنید و پوششی همانند بومی های آن شهر را انتخاب نمایید. قطعا این امر تجربه ای جدید، سرگرم کننده و فراموش نشدنی در این مسافرت خواهد بود. از طریق جستجوی اینترنتی نیز می توانید اطلاعاتی در خصوص  نحوه پوشیدن روسری و مانتو به دست آورید.

نکته 4: هنگام بازدید از اماکن مقدس، ممکن است قبل از ورود به این مکان از شما خواسته شود تا  چادر  بپوشید. نگران نباشید! در ورودی این اماکن محلی وجود دارد که چادر در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند.
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.