رفتن به محتوای اصلی
سفر به مصر در قلب ایران

سفر به مصر در قلب ایران

جندق، خور و بیابانک

 

روز اول

اگر از علاقمندان کویر و کویرنوردی هستید این برنامه پاسخ‌گوی خواسته شماست. کویری متفاوت با امکانات گردشگری مناسب و آماده برای پذیرایی از گردشگران.

مقصد روستای مصر است! همین نام به تنهایی کافی است برای جستجوگری و اکتشاف...

این روستای کویری در فاصله 140کیلومتری شهر جَندَق واقع شده است و برای رسیدن به آن از تهران می‌توان از طریق جاده آسیایی و با گذر از سمنان به سمت جنوب تغییر مسیر داد. اگر از شمال شرق می‌آیید تا دامغان بیایید و پس از راه جاده جندق را در پیش بگیرید. اگر مسیر شما از سمت اصفهان است، نایین، انارک و چوپانان را رد کرده و نرسیده به خور و بیابانَک، به سمت شمال ادامه مسیر دهید.

دسترسی به روستای مصر با سواری معمولی هم امکان‌پذیر است و برای گشت و گذار در روستا و اطراف آن دیگر نیازی به خودرو نخواهید داشت. در روستای مصر از موتورهای چهارچرخ گرفته تا شتر و ... برای گردشگران فراهم شده است.

طعم ناب غذاهای محلی، شنیدن داستان‌های بومیان و خاطرات زندگی نه چندان دورشان، شب نشینی دور آتش در دل کویر و تماشای آسمان پرستاره کویر روز اول سفر را به اوج می‌رساند.

خوشبختانه اقامتگاه‌های روستایی خوب و جذاب زیادی در این منطقه آماده شده است و تقریبا تمام روستاییان، خانه‌های خود را برای پذیرایی از گردشگران مجهز کرده‌اند.

یک پیشنهاد خوب برای امروز غروب، رفتن به دریاچه نمک خور است که چند ضلعی‌های نمکی آن دیدنی است. اگر خوش شانس باشید و کمی باران هم زده باشد، دریاچه شبیه به یک آینه بزرگ عمل می‌کند و تصویر غروب منحصر به فردی را برای عکس‌های شما آماده می‌کند.

 

روز دوم

امروز با شترسواری و عبور از رمل‌های بلند در فاصله دو روستای مصر و فرحزاد به ظهر می‌رسد. رسیدن به روستای سرسبز فرحزاد از پس تپه شن‌های روان، تصویری به یادماندی در ذهن شما باقی خواهد گذاشت.

در بازگشت از مصر، حتما زمانی هم برای روستای گرمه در نظر بگیرید و در بافت قدیمی روستا و کوچه‌باغ‌های جذابش قدم بزنید. نخلستان‌ها و انارستان‌های وسیع، چشمه آب معدنی در دل کوهی سرخ‌رنگ و ماهی‌هایی که بر پای شما بوسه می‌زنند! و مردمی خونگرم و مهمان‌نواز میزبان شما خواهند بود.


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.