رفتن به محتوای اصلی
به دورِ هرمزِ رنگارنگ

به دورِ هرمزِ رنگارنگ

هرمز

خط ساحلی دریاها و اقیانوس‌ها، و هم‌چنین خشکی‌های گرفتار در آب که با نام جزیره شناخته می‌شوند در همه جای دنیا به عنوان محبوب‌ترین مقاصد گردشگری شناخته می‌شوند. ممکن است تا به حال به جزایر زیادی در سفرهای خارجی سر زده باشید یا حتی به جزیره کیش خودمان! اما این مطلب، سفر به جزیره‌ای متفاوت در داخل مرزهای ایران را پیشنهاد می‌دهد: جزیره رنگی هرمز.

جزیره هرمز، یکی از جزایر استان هرمزگان است که در جنوب ایران و در شمالی‌ترین قسمت تنگه هرمز واقع شده است. یکی از نکات جالب این جزیره این است که امکان حمل و نقل خودرو به آن وجود ندارد و بدون شک همین موضوع باعث شده که تا حد زیادی از گزند شلوغی و آسیب در امان بماند.

برای رسیدن به جزیره هرمز باید خود را با هواپیما، قطار یا خودرو به بندرعباس برسانید. اتوبوس‌های دریایی روزانه در چند نوبت از اسکله شهید حقانی راهی جزیره هرمز می‌شوند و باز می‌گردند. علاوه بر این، اتوبوس‌های دریایی روزانه در دو نوبت از قشم به هرمز رفت و برگشت دارند.

با برنامه‌ریزی مناسب، صبح اول وقت در اسکله باشید و خیلی زود خودتان را به جزیره برسانید. موتورهای سه چرخ که برای گردشگران آماده شده، مرسوم‌ترین و البته ارزان‌ترین وسیله نقلیه گشت دور جزیره است. از همان اسکله یکی از این موتورها را اجاره کنید تا هم خیالتان از وسیله نقلیه راحت باشد و هم از بابت همراهی یک راهنمای محلی... یک تیر و دو نشان! با گشتی 3-4 ساعته می‌توانید کل دیدنی‌های جزیره را ببینید. البته بهتر است وقت بیشتری بگذارید و از همان راهنمای محلی بخواهید یک غذای محلی خوشمزه را برای ناهار هماهنگ کند.

در گشت دور جزیره هرمز، فرش بزرگ جزیره، دره رنگین کمان، دره مجسمه‌ها، ساحل لاک‌پشت‌ها، غار الهه نمکی، معدن خاک سرخ و ساحل خاک سرخ را می‌بینید و در بازگشت از موتورسواری و پیش از رسیدن به ساعت سوارشدن به اتوبوس دریایی، از قلعه پرتغالی‌ها و موزه دکتر احمد نادعلیان بازدید کنید.


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.