آب و هوا

دما در طول سال در مناطق مختلف کشور تغییر می کند. قرار گرفتن در نیکره شمالی باعث ایجاد تابستان های گرم و زمستان های سرد می شود.
ماه های تابستان در مناطق بالا در شمال و مناطق پایین در جنوب و نزدیکی به آب ( دریای خزر در شمال و خلیج فارس در جنوب ) سبب گرم و شرجی شدن این مناطق شده است . اگرچه در دیگر مناطق ، آب و هووا متعادل تر است و شما همیشه در روزهای گرم سال می توانید به سایه پناه ببرید.
اگر قرار است که به مناطق غربی و کوهستانی کشور بروید از همراه داشتن یک ژاکت کتان یا یک ژاکت سبک مطمئن شوید.
اگر به ارتفاعات می روید خود را برای مقابله با هوای بسیار سرد آماده کنید. هوا در این مناطق حتی در ماه های تابستان نیز خنک است.
 

Winter

اما آب و هوا هرگز تهدیدی برای سفر شما نیست. هر گز از امتحان کردن میوه های ارگانیک ایرانی ، بازدید از مناطق سرسبز جنگلی کوهستانی و مزارع کشت چای که برای سلامتی بسیار مفید هستند پشیمان نخواهید شد .

Spring

 

در نظر داشته باشید عامل های انرژی در ایران بسیار مقرون به صرفه هستند و دمای داخل خانه همیشه متعادل نگه داشته می شود.
آب و هوای زمستان نیز متغیر است و در ارتفاعات بالا در کوه ها با برف سنگین همراه است . دمای هوا ممکن است به زیر صف ر نیز برسد . اگر طرفدار ورزش اسکی هستید حتما از پیست دیزین ، آبعلی و سایر پیست های اسکی در ایران دیدن کنید . شما همیشه می توانید تجهیزات مورد نیاز اسکی که در پیست نیاز است را اجاره کنید .
بهار و پاییز نسبتا آب و هوای معتدل تری دارند. اگر در بهار به ایران سفر می کنید حتما از باغ گل اصفهان دیدن کنید . از دید بازدید کننده ها اینجا قطعه ای از بهشت است . به گفته ی ایرانیان بوی شکوفه گل ها در شیراز ، ساری و رشت شما را فریب می دهد.
آب و هوا در پاییز و بهار ممکن است بارانی باشد . میانگین بارندگی سالانه در ایران 25 سانتیمتر یا کمتر است . میزان بارندگی در دره های کوهستانی زاگرس و دشت های ساحلی خزر به 50 سانتیمتر و در شمال غربی کشور به 100 سانتیمنتر می رسد.
ایران برای آب و هوای چهار فصل آن معروف است . ایران به عنوان یکی از معدودکشورهای جهان  محسوب می شود که بازدید کنندگان در یک بازه زمانی میتوانند هر چهار فصل را در نقاط مختالف آن تجربه کنند.
 


افزودن دیدگاه جدید