رفتن به محتوای اصلی
باغ پرندگان تهران 

باغ پرندگان تهران 

تهران

باغ پرندگان تهران 

2
آسمان صاف

آسمان صاف

30°c

14%

05:09

18:09

اگر ساکن تهران هستید یا به تهران سفر کرده‌اید، می‌توانید پرندگان مختلف را در باغ پرندگان تهران ببینید. باغ پرندگان تهران که مجموعه‌ای از انواع پرندگان را در خود جای داده است، در شمال شرق تهران و در دل جنگل لویزان و هوای پاک این منطقه واقع است. این باغ دو فاز دارد. فاز اول که با نام «دشتچر» شناخته می‌شود، پرنده‌هایی را دربرمی‌گیرد که در قفس نگهداری می‌شوند. فاز دوم اما در محدوده شمالی واقع شده است و «آبچر» نامیده می‌شود. آبچر مخصوص پرندگانی است که توانایی پرواز دارند. به همین دلیل این پرندگان در توری قرار دارند که فضای موجود در آن، اجازه پرواز را به آنها می‌دهد اما از خروج آنها از فضای خودشان جلوگیری می‌شود. این فاز باغ پرندگان تهران بیش از 6 هکتار مساحت دارد. بد نیست بدانید باغ پرندگان تهران به دلیل طراحی و ساخت سازه فولادی و شبکه کابلی و مش توری آن برنده جایزه دادمان سال 1396 شده است. علاوه براین، در سال 1395 طرح این باغ به عنوان طرح تقدیرشده فولادی در حوزه سازه‌های خاص شناخته شد. 
اگر مشتاق باشید بدانید در باغ پرندگان چه چیزی انتظار شما را می‌کشد، می‌توان گفت یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های آن، خوشامدگویی طوطی‌های سخنگو در ابتدای ورود به باغ است. با پیش رفتن در بخش اول، پرندگانی همچون کبوتر، طوطی، خروس و مانند اینها را می‌بینید. ورودی باغ که در بالاترین قسمت آن قرار دارد، این امکان را به شما می‌دهد که تمامی محوطه باغ را ببینید و البته بزرگترین قفس موجود در باغ نیز که منزل عقاب‌های گوناگون شده است نیز از همین ورودی قابل دیدن است. درون باغ پرندگان مسیرهای پیچ‌درپیچ و زیبایی  طراحی شده که با درختان و گل‌ها پوشانده شده و این زیبایی گردش در باغ را برای شما لذت‌بخش می‌سازد. به باغ پرندگان تهران بروید، قرقاول، طاووس، پلیکان، فلامینگو و بیش از 200 گونه دیگر از پرندگان ایران را ببینید. از دیدن آبشارهای مجاور و برکه‌های بزرگی که در اطراف باغ پرندگان قرار گرفته‌اند نیز غافل نشوید.  این نکته را هم به یاد بسپارید که در طرح باغ پرندگان تهران از فرم چادرهای عشایر و المان‌های مشابه موجود در معماری سنتی ایران بهره گرفته شده است. فرم خیمه‌ای موجود در طراحی باغ از این حیث حتما برای شما آشنا خواهد بود. در باغ پرندگان آلاچیق و نیمکت‌هایی نیز برای استراحت تعبیه شده است. یکی از نکات جالب باغ پرندگان تهران، وجود یک کبوترخانه در نزدیکی  آن و در خیابان کوهستان است که در شمال غربی باغ قرار گرفته است. 
مجموعه باغ پرندگان، دارای پارکینگ و سرویس ون است. برای استفاده از این امکانات نیاز به پرداخت هزینه‌ای جدا از هزینه ورود به باغ پرندگان است. گردش در باغ پرندگان تهران نیاز به زمان حداقلی 2 تا 3 ساعت دارد، اما دل کندن از این باغ و زیبایی‌های آن بسیار سخت و دشوار است. هر فصلی را که برای رفتن به باغ پرندگان انتخاب کنید فرقی نمی‌کند، این باغ در چهار فصل سال زیباست، گرچه به دلیل قرار گرفتن در جنگل‌های لویزان و خنکی هوای محوطه آن، گردش در آن در فصل تابستان لذت‌بخش‌تر به نظر می‌رسد. اگر به سمت شمال شرق تهران رفتید و گردش خود را در باغ پرندگان به پایان رساندید، بد نیست به پارک پلیس تهران، پارک جنگلی سپه‌شهر، پارک جنگلی شیان لویزان و پارک سنگی که در نزدیکی این منطقه تفریحی هستند، هم سری بزنید و تفریح خود را کامل کنید. 
برای رفتن به باغ پرندگان تهران، می‌توانید از چند روش استفاده کنید. اگر گردش با اتومبیل شخصی خود را در برنامه خود گنجانده‌اید می‌توانید با رفتن به سمت شمال شرق تهران، خود را به خیابان کوهستان برسانید و به راحتی از باغ بازدید کنید. وجود پارکینگ شما را از دغدغه جای مناسب برای اتومبیل‌تان می‌رهاند. اگر حمل و نقل عمومی را برای رفتن به باغ پرندگان انتخاب کردید این نکته را در نظر داشته باشید که در نزدیکی باغ پرندگان تهران، مترویی وجود ندارد. نزدیک‌ترین مترو به این باغ استگاه متروی نوبنیاد در خط 3 متروی تهران و ایستگاه مترو گلبرگ در خط 2 این مترو است. پس از آن می‌توانید از اتوبوس یا تاکسی برای رساندن خود به باغ پرندگان استفاده کنید. 
 


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.