کویر یزد

مقصدهای جدید از مبدا همیشگی
از اصفهان به یزد

روز 1
روز 2
روز 3
روز 4

 

روز اول

شاید بارها و بارها از مسیر اصفهان به یزد عبور کرده باشید و این دو شهر مشهور را از نزدیک دیده باشید. اما این بار شما را به شهرها و روستاهایی خواهیم برد که احتمالا هیچ‌وقت به آن‌ها توجه نکرده‌اید.

  دیدنی‎های شهر اصفهان، پل‎هایی بر فراز زاینده‎رود و میراث صفوی در میدان نقش جهان، نیاز به تعریف ندارند. پس بی‎مقدمه پای را از اصفهان بیرون گذاشته و به سمت انارک می‎رویم. اما پیش از رسیدن به این شهر، نایین را خواهیم دید. نارین‎ قلعه و موزه مردم‎شناسی نایین در محل خانه پیرنیا از جمله دیدنیهای نایین هستند. مسجد جامع نایین که به مسجد علویان مشهور است، به همراه بازار تاریخی این شهر، بخشی از بافت تاریخی را تشکیل میدهند. پیشنهاد ما این است که برای اقامت شبانه خود را به انارک برسانید.

انارک در 220 کیلومتری شمال شرق اصفهان قرار دارد. شهری که چشم‎انداز آن را خانه‎های خشتی و بادگیرهایی بر بام آن‎ها تشکیل می‎دهند.

روز دوم

مقصد بعدی در روز دوم سفر، خور است. پیش از رسیدن به این مقصد میتوانید به دل کویر مصر بزنید و میهمان روستای مصر در وسط ایران باشید! کویرگردی در مصر نزدیک به یک روز زمان می‎برد، پس برنامه خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید شب را در خور اقامت کنید.

روز سوم

تا حالا از غرب به سمت شرق پیش میرفتید، اما از خور مجدداً به سمت غرب باز خواهید گشت. بر سر راه، روستای گرمه قرار دارد. روستایی که کویر و نخلستانهایش زبانزد مسافران کویر است. پس از آن «مِهرِجان» و «بَیاضه» را نیز خواهید دید.

مقصد بعدی خرانق است. اگر هنگام غروب به این شهر رسیدید، بهتر است همین‎جا اقامت کنید اما اگر هنوز تا غروب آفتاب فرصت دارید، می‎توانید تا اردکان هم پیش بروید.

روز چهارم

صبح روز چهارم، به سراغ نیایشگاه پیر سبز یا چک‎چک بروید. مسجد جامع اردکان را ببینیند و سری هم به کاروانسرای ارجنان بزنید. شهر میبد هم در همین نزدیکی است. شهری که با نارین قلعه، کاروانسرا و مسجد جامع‎اش معروف است. در دیدار از میبد، بازدید از موزه زیلو را نیز فراموش نکنید. زیلو یکی از صنایع دستی ایران است که ثبت یونسکو شده است.

تا یزد راهی نمانده است. حالا دیگر خود را در میانه میدان امیرچخماق می‎بینید. با شیرینی‎های خوش‎طعم یزدی کام خود را شیرین کنید و اگر گشت و گذار در محله فهادان خسته‎تان کرد، در مقابل زندان اسکندر، یک ظرف فالوده یزدی بخورید تا حسابی سرحال شوید.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.