سفر به سرزمین آبشارها

سفر به سرزمین آبشارها
قطار گردشگری غرب

به اطلاع عموم مردم می رساند با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی و در جهت حفظ امنیت و آرامش مسافران نوروزی در استان، با تصمیم شورای تامین شهرستان دورود حرکت قطار گردشگری لرستان از تاریخ ۱۱ لغایت ۱۴ فروردین ماه لغو می گردد.

 

لرستان سرزمین بکری است که در غرب ایران همچون نگینی در میان جنگل های بلوط، بنه و کوههایی سر به فلک کشیده می درخشد . از طبیعت مسحور کننده دورود هر چه بگوییم باز هم کم گفته ایم.

سفر به درود لرستان پایتخت طبیعت ایران، طی مسافت 148 کیلومتری با ریل باس مدرن گردشگری تا مدت ها در ذهنتان باقی بماند. اگر قصد دیدن منطقه زیبا و طبیعت بی همتای دورود را دارید پس از سوار شدن در ایستگاه دورود با طی مسافتی حدود 20 دقیقه به ایستگاه گردشگری چم چیت خواهیم رسید که با مناظری بکر و طبیعی و فوق العاده این امکان را برای عکاسی به شما می دهد.

صبحانه را در این ایستگاه صرف کرده و پس از بازدید آبشار آگرمه به سمت آبشار زیبای عبدانه که در مسیر ریل ایجاد شده است رهسپار خواهیم شد و توقفی 5 دقیقه ای خواهیم داشت و بعد از آن به سمت آبشار و ایستگاه زیبای بیشه میرویم و 2 ساعت در آنچا خواهیم بود سپس برای صرف ناهار و دیدن زیبایی های روستایی بکر به نام آب شباندر در کیلومتر 501 مسیر شمال به جنوب خواهیم رفت.

در ادامه مسیرمان به منطقه بکر 503 قاب عکس سه وجهی میرسیم و توقفی 5 دقیقه خواهیم داشت و نمای ورودی 2 تونل در امتداد هم و پل را خواهیم دید و پس از آن به شاهکار مهندسی ریلی کشور ایستگاه سپید دشت ( در گویش لری معروف به سه پیت دشت) میرسیم با گذشتن از سپید دشت به یکی از رویایی ترین ایستگاه های ریلی کشور خواهیم رسید. بله درست است ایستگاه چمسنگر!

قطار گردشگری

از چمسنگر گذشته و به ایستگاه فوق الهاده کشور و چشمه آب معدنی کوکرد رسیده و 20 دقیقه در آنجا میمانیم و بعد از آن در ایستگاه 538 توقف 5 دقیقه ای خواهیم داشت و در نهایت با طی مسافتی حدود 20 دقیقه به ایستگاه پل آب مامون خواهیم رسید و توقفی 90 دقیقه ای خواهیم داشت.

قطار گردشگری

اینجا انتهای مسیر ریل ورود قطار گردشگری ماست از آنجا با گذراندن ایستگاه های ذکر شده ولی این بار بدون توقف به ایستگاه درود بر میگردیم.

قطار گردشگری غرب
محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.