رفتن به محتوای اصلی
با قطار گردشگری تا دل جنگل های شیرگاه

با قطار گردشگری تا دل جنگل های شیرگاه

تور یک روزه قطار تهران- شیرگاه

تور یک روزه  قطار گردشگری شیرگاه 

تور یک روزه  قطار گردشگری شیرگاه یکی از برنامه های یک روزه  شرکت حمل و نقل ریلی رجاست که همان مسیر تهران به سمت سوادکوه را طی کرده و  مقصد نهایی آن جنگل شیرگاه است . به دلیل شرایط خاص و متفاوت اقلیمی این مسیر فرصتی برای علاقه مندان به تماشای طبیعت مهیا شده است تا علاوه بر رویارویی با جذابیت های طبیعی با تاریخچه ساخت راه آهن در ایران نیز آشنا شوند. ایستگاه هایی که قطار در طول مسیر در آنها وقف دارد عبارتند از:  بنكوه (استان سمنان)، سيمين دشت(مسير برگشت) (استان تهران)، فیروزکوه (در نقشه سیاسی استان تهران/ نقشه ریلی استان مازندران)، روستاي شوراب (استان مازندران)، پل ورسك (استان مازندران)، شيرگاه(توقف در جنگل) (استان مازندران). همچنین سازمان مورد استفاده در این مسیر سازمان قطار مورد استفاده در این مسیر اتوبوسی سالنی-صندلی (ریل باس) می باشد.

زمان حرکت این سفر از ایستگاه راه آهن تهران ساعت 7:15، رسیدن به ایستگاه جنگل شیرگاه ساعت 15:15 و پایان سفر و رسیدن به ایستگاه تهران ساعت 23:15 است. (شایان ذکر است که ساعات مذکور در هر سیر می تواند کمی متفاوت باشد).

نقطه شروع سفر از ايستگاه راه آهن تهران است. پس از حرکت، از گردشگران با صبحانه اي کامل پذيرايي مي شود. در طول سیر و گذر از شهر ری و ورامین درباره قدمت این دو شهر باستانی و جاذبه های آن توضیح داده می شود و پس از رسیدن به کویر مرکزی، این اقلیم جغرافیایی و ویژگی های آن معرفی می گردد. تور قطار گردشگری شیرگاه فرصتی است برای آشنایی با تاريخچه حمل ونقل ريلي در جهان و ايران  به همراه معرفي ویژگیهای فنی خطوط و داستان جالب خط آهن سراسری ایران.

 

 

 

در اولین توقفگاه یعنی ایستگاه بنکوه بعد از دیدار با سازه ها و ابنیه قدیمی و آشنایی با قسمتی از تاریخ مسیر ریلی شمال سفر ادامه پیدا می کند. در ادامه مسير  قطار از مناظر ديدني كبوتر دره، سيمين دشت، زرين دشت و  جذاب ترین پدیده های زمین شناسی عبور می کند.

بعد از توقفی کوتاه در ايستگاه فيروزكوه، قطار در روستای شوراب توقف خواهد داشت تا  گردشگران علاوه بر آشنایی با تاریخچه پل شوراب، از محصولات بازار کوچک روستایی مثل محصولات طبیعی و خوراکی‌های دلچسب نظیر آش‌های متنوع ، لبنیات ارگانیک،گیاهان دارویی و ... خرید کنند. پس از پایان توقف در شوراب قطار به حركت خود ادامه داده و از مشهورترين سازه هاي راه آهن شمال همچون پل ورسك،  سه خط طلا و... عبور می کند و به ایستگاه ورسک رسیده و توقف می کند.

سپس در حال صرف ناهار مسير  از میان پل ها و تونلها، با عبور از کلیسايي قديمي و غاري تاريخي ادامه پیدا می کند و  وارد شالیزارهای شمال مي شود.

بیشه جنگلی شیرگاه، پایان سفر نیست. آغاز توقف ما برای بهره بردن از هوای مطبوع جنگل، قدم زدن در آن و لذت بردن از برنامه هاي سرگرمي، موسيقي محلي و اجراي زنده است. پس از پايان زمان توقف در جنگل قطار به سمت تهران حرکت می کند و در مسير بازگشت نيز با برنامه هاي سرگرمي تدارك ديده شده و صرف شام سفر به پایان می رسد.