رفتن به محتوای اصلی
از کلوچه لاهیجان تا پرندگان مهاجر

از کلوچه لاهیجان تا پرندگان مهاجر

رشت، لاهیجان، لنگرود، کیاشهر

 

روز اول

در این سفر به تماشای گیلان پاییزی می‌رویم. شروع سفر از رشت است که این روزها قطار هم به آن رسیده است و دسترسی راحت و بدون ترافیک را برای هموطنان فراهم کرده است.

رشت دیدنی‌های زیادی دارد. از سبزه‌میدان و پیاده‌راه شهرداری گرفته تا خانه میرزا کوچک‌خان جنگلی و عمارت کلاه فرنگی و باغ محتشم، در داخل شهر و موزه میراث روستایی گیلان در 20 کیلومتری رشت.

 

رشت حداقل یک روز زمان نیاز دارد تا خوب دیده شود. در این مدت از غذاهای متنوع و خوشمزه گیلکی غافل نشوید که بخش لذت‌بخش سفر شما را شکل خواهند داد.

برای اقامت شبانه در رشت می‌توانید از هتل‌ها یا اقامتگاه‌های بوم‌گردی که در روستاهای اطراف وجود دارند استفاده کنید.

 

روز دوم

صبح پاییزی شما بخیر! پیشنهاد اول امروز بازدید از بازار رشت و مراسم چوب‌زنی ماهی است که تماشا دارد. اما خیلی زود باید از رشت دل بکنید راهی جاده لاهیجان شوید.

لاهیجان یکی از زیباترین شهرهای ایران است که دور از هیاهو، شما را به آرامشی در پیوند با طبیعت دعوت می‌کند. لاهیجان یک استخر عمومی دارد که در وسط شهر واقع شده است. خود را به استخر لاهیجان برسانید! صبح زود و هنگام غروب ورزشکاران زیادی را می‌بینید که دور دریاچه مشغول ورزش هستند و از طبیعت زیبای آن لذت می‌برند. معروف‌ترین کلوچه‌های لاهیجان هم در اطراف دریاچه شعبه دارند و بهترین فرصت برای خرید سوغاتی هستند.

تا لاهیجان هستید، آبشار شیطان‌کوه را هم ببینید. شما سوار بر تله کابین می‌توانید تا بالای این کوه رفته و نمای کامل شهر و استخر بزرگ آن را از بالا تماشا کنید.

می‌دانستید که در ایران موزه‌ای داریم به نام موزه چای؟ شما که اکنون به لاهیجان سفر کرده‌اید به این موزه بسیار نزدیک هستید. این موزه در کنار آرامگاه کاشف‌السلطنه ملقب به پدر چای ایران ساخته شده است و تاریخ این نوشیدنی سنتی ایرانی را به نمایش گذاشته است.

ادامه مسیر از لاهیجان به سمت لنگرود است. اگر به بازار ماهی‌فروشان رشت نرسیدید، بازار ماهی‌فروشان لنگرود دست کمی از آن ندارد و یکی از بازارهای فعال و معروف گیلان است.

بازار ماهی فروشان لنگرود

پل خشتی یا خشته پورد معروف‌ترین بنای تاریخی به جامانده در لنگرود است. دریاچه لنگرود در کنار پارک فجر و بام سبز لنگرود از دیگر مکان‌هایی است که می‌تواند در لیست برنامه سفر شما قرار گیرد. در ضمن اگر اهل هیجان هستید حتما سورتمه لنگرود را تجربه کنید.

اکنون وقت راهی شدن به سمت ساحل دریای کاسپین است. مسیر خود را به سمت ساحل چمخاله ادامه دهید. قطعا اقامتگاه خوبی برای امشب در چمخاله پیدا خواهید کرد.

 

روز سوم

امروز، روز دریا و ساحل و تالاب است. پس از استفاده از ساحل، به سمت بندر کیاشهر حرکت کنید و سراغ تالاب بوجاق را بگیرید. تالاب بوجاق یکی دیگر از تالاب‌های بین‌المللی ایران است که با نام تالاب کیاشهر هم شناخته می‌شود.

کیاشهر

در فصول پاییز و زمستان پرندگان مهاجر زیادی از سمت سیبری به شمال ایران می‌آیند تا از زمستان سرد روسیه در امان بمانند. این مهاجرت، فرصت بسیار خوبی برای ما فراهم می‌کند تا یک دل سیر آن‌ها را تماشا کنیم. پس از پرنده‌نگری در پارک ملی بوجاق حتما سراغ غذاخوری‌های بندر کیاشهر بروید و ماهی تازه نوش جان کنید.


افزودن دیدگاه جدید

درباره نحوه ثبت دیدگاه

نمایش ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • تارنماها و رایانامه‌ها به طور خودکار به لینک تیدیل می‌شوند.