میمند

از کرمان تا روستای جهانی میمند

روز 1
روز 2

روز اول

کرمان یکی از بزرگ‌ترین استان‌های ایران است و بازدید بخش‌های مختلف آن زمان زیادی نیاز دارد. در این سفر مسیری کوتاه را انتخاب کرده‌ایم که از مرکز استان شروع می‌شود و به یکی از سایت‌های ثبت جهانی ایران ختم می‌شود.

برای رسیدن به شهر کرمان، علاوه بر اتوبوس و ماشین شخصی، هواپیما و قطار گزینه های پیش روی شماست. با رسیدن به شهر کرمان اولین جایی که حتما باید بازدید کنید مجموعه گنجعلی خان کرمان است. حمام گنجعلی خان، میدان، بازار بزرگ کرمان، مدرسه ابراهیم خان ظهیرالدوله و کاروانسرای وکیل قسمت‌های مختلف این مجموعه دیدنی را تشکیل می‌دهند. سپس به دیدن مسجد جامع بروید و حصار قدیم شهر کرمان در نزدیکی مجموعه گنجعلی‌خان را هم در برنامه خود قرار دهید.

علاقمندان به باغ‌های ایرانی در کرمان حتما به سراغ باغ فتح‌آباد می‌روند و از آن دیدن می‌کنند.

اگر می‌خواهید نمای پانورامیک کرمان را از بالا ببینید حتما سری به بام کرمان بزنید. جنگل دست کاشت قائم در بام کرمان فضایی متفاوت برای لذت بردن از هوای تازه و نمای کامل شهر به شما ارائه می‌دهد. بر سر راه بام کرمان، از کنار گنبد جبلیه رد می‌شوید که یکی از بناهای ارزشمند شهر است.

جای دیگری که در کرمان ارزش دیدن دارد باغ موزه هرندی است که از دوران قاجار به جا مانده است. باغ موزه هرندی علاوه بر باغِ مجموعه باز آن، شامل موزه باستان‌شناسی و موزه سازهای سنتی می‌شود.

امشب سری به ساختمان کارخانه خورشید بزنید که اکنون به کتابخانه ملی تبدیل شده است. نورپردازی شبانه این بنا بسیار دیدنی است و شاید برایتان جالب باشد که بدانی معمار سردر ورودی کارخانه خورشید کرمان و معمار سردرباغ ملی تهران یک نفر بوده است.

روز دوم

از کرمان به سمت رفسنجان رفته و بادگیر معین و کاروانسرای کبوترخان، حمام آقا سیدمهدی که اکنون به موزه مردم‌شناسی تبدیل شده است را در این شهر بازدید کنید. هم‌چنین خانه حاج علی آقا، یکی از بزرگ‌ترین خانه‌های خشتی ایران است که در روستای قاسم آباد به فاصله کمی از شهر رفسنجان مرمت شده و آماده بازدید گردشگران است.

اگر اهل طبیعت‌گردی هستید، دره راگه یکی از پیشنهادهای جدی برای شماست که البته حتما نیاز به راهنما دارد.

از رفسنجان راهی شهر بابک شده و به مقصد روستای میمند به پیش بروید. روستای میمند که با نام منظر فرهنگی میمند شناخته می‌شود به دلیل معماری صخره‌ای آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اقامت شبانه در خانه‌های صخره‌ای میمند یکی از به یادماندنی‌ترین شب‌های زندگی شما را رقم می‌زند.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
عکس
شما میتوانید 3 عکس بارگذاری نمایید.
محدودیت حجمی 5 مگابایت است.
پسوند‌های مجاز: png jpg jpeg.
عکس شما باید بزرگتر از 500x500 باشد. و عکس‌های بیش از 2000x2000 کوچک می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.