درباره ایران
تاریخ پر از شگفتی و طبیعت گوناگون؛ می توان هر دوی این جاذبه ها را در کشور پهناور «ایران» دید. همین ها کافی است تا سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان، ایران را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب کنند. اینجا دوست داران طبیعتفرصت سرکشیدن به کویر، جنگل، کوه و دریا را دارند و علاقمندان به فرهنگ و تاریخ می توانند میهمان یکی از تاریخی ترین کشورهای جهان باشند.
كوههاي سترگ و سر به فلك كشيده، کویرهای وسیع، دشت های هموار، رودهای جاری و آبشارها و دریاچه ها؛ ایران کشوری چهار فصل و هفت اقلیم است. این سرزمین میان کشورهای آذربایجان، ارمنستان، ترکمنستان، ترکیه، عراق، افغانستان و پاکستان دربرگرفته شده. از طرف دیگر دریای خزر به عنوان بزرگترین پهنه آبی محصور در خشکی در شمال این کشور و خلیج فارس در جنوب آن قرار گرفته است. در این اقلیم متنوع که رشته کوه های البرز و زاگرس را در خود دارد تاریخی پر از راز نهفته است؛ بازمانده های تاریخ مردمان این مرز و بوم از تمدن 6 هزار ساله «شهر سوخته»گرفته تا امپراتوری هخامنشیان در «شهر پارسه» و تاریخ پس از اسلام هر گردشگری را شیفته ایران می کند.
نام رسمی این سرزمین که 1648195 کيلومتر مربع وسعت دارد، «جمهوری اسلامی ایران» است. واحد پول رایج ایران ریال است و نفت و گاز ذخایر مهم این سرزمین اند به طوری که ایران، دومین ذخایر نفتی و همچنین دومین ذخایر گازی جهان را در اختیار دارد. جدای از این معادن و صنایع دیگری چون پتروشیمی و فولاد، صنایع دستی ایران است که بازدیدکنندگان از ایران را به وجد می آورد. این صنایع که حاصل زحمت هنرمندان کشور است در هر گوشه از ایران تنوع خاص خود را دارد: قالی، گلیم، سفال، منبت کاری، خاتم کاری و ده ها هنر دستی دیگر. اینها همه در کنار خونگرمی مردم ایران و مهمان نوازی آنها باعث شده هر گردشگری بعد از نخستین سفر، باز هم هوای بازگشتن به ایران به سر داشته باشد.